Aktualności

04-07-2016-09:57:32

Smolik, Natalia Grosiak i Miuosh o Powstaniu Warszawskim

Udostępnij! Tweetnij!

W 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy Smolika. Efektem jest płyta "Historie" z gościnnym udziałem Natalii Grosiak i Miuosha.

Natalia Grosiak fot. Magdalena Samosiej

Zaproszeni do tego wyjątkowego koncept albumu artyści zmierzyli się z niezwykłym materiałem wspomnieniowym dotyczącym życia powstańców po Powstaniu Warszawskim. Poruszające historie opowiadają o tym, jak głębokie piętno na życiu powstańców odcisnęły wydarzenia z 1944 roku, jak potoczyły się dalsze losy mieszkańców Warszawy i czy po latach wojny odnaleźli swoich bliskich. Część z tych historii zupełnie niespodziewanie kończy się szczęśliwym i wzruszającym finałem, jednak wiele z nich przepełnionych jest dramatycznym zmaganiem z powojenną rzeczywistością.

Muzykę do wspomnień skomponował Smolik, teksty napisali Natalia Grosiak i Miuosh.

W dniu premiery płyty, 29 lipca 2016 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert promujący to wydawnictwo. Tego wieczoru, oprócz Smolika, Natalii Grosiak, Miuosha i towarzyszącego im zespołu, na scenie pojawią się również specjalnie zaproszeni goście.

Dorobek artysty zamyka longplay "Smolik / Kev Fox". Album ukazał się w październiku 2015 roku.Udostępnij! Tweetnij!