Aktualności

29-08-2016-12:39:55

Nowa płyta Comy

Udostępnij! Tweetnij!

"2005 YU55" to tytuł najnowszego albumu łódzkiej grupy Coma.

Coma "2005 YU55" fot. Mystic Production

Po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa, 7 października 2016 ukazuje się eksperymentalny koncept album Comy, balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego longplaya.

Jak zaznaczają twórcy, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas nieoczywistego spotkania z planetoidą o nazwie "2005 YU55". Wpływ jaki wywiera owo spotkanie jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu i ukrytych mechanizmach, którym ono podlega.

Płyta ukaże się w dwóch wersjach, wzbogacona o teksty i bonusy (okulary 3D) wersja deluxe w książkowym formacie wielkości DVD i tradycyjna, tańsza wersja CD, zawierająca muzykę i podstawowe informacje. Obydwie wersje będzie zdobiła okładka 3D.

Dorobek z Comy zamyka "Czerwony album" z października 2011 roku oraz jego anglojęzyczna wersja "Don't Set Your Dogs On Me" z lutego 2013 roku.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Coma