Aktualności

09-09-2016-01:38:18

Sikorowski z córką patrzą na krakowskie planty

Udostępnij! Tweetnij!

Andrzej Sikorowski, lider zespołu Pod Budą, zapowiedział nową płytę, którą nagrał z córką.

Sikorowscy "Okno na Planty" fot. Warner Music Poland

Longplay nosi tytuł "Okno na Planty" i promowane jest tak samo zatytułowanym utworem. To osobiste spojrzenie na Kraków, widziane z mieszkania autora. Do piosenki powstał klip, który nakręcił Jacek Dyląg. Za animacje odpowiada Iwona Siwek Front. Wideo można sprawdzić pod tym adresem.

Dzieło sygnowane szyldem Sikorowscy jest efektem współpracy muzyka Pod Budą z córką Mają. Na zestaw składa się 14 premierowych melodyjnych piosenek utrzymanych w akustycznych, gitarowych klimatach z istotnymi tekstami o naszej codzienności. To opowieść o ulicy, rodzinie, rzeczywistości od której nie sposób umknąć.

Longplay ukaże się 7 października.

Oto tracklista:
"Kryzys w niebie"
"Okno na planty"
"Skandal"
"Kurs na jutro"
"Taaka ryba"
"Piosenka o mojej gitarze"
"Jeśli mnie kiedyś zdradzisz"
"Świr z mojej ulicy"
"List z wojenki"
"Wyspa wolność"
"Tęsknota za młodością"
"Kołysanka dla Róży"
"Piosenka o małżeństwie"
"Idol z brodą

Andrzej Sikorowski to polski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów, kojarzony przede wszystkim z zespołem Pod Budą. Autor przebojów "Ballada o ciotce Matyldzie", "Bardzo smutna piosenka retro", "Kraków", "Piwna 7" czy "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa". Dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą. Z okazji 40-lecia działalności artystycznej w 2010 roku wydał płytę "Zmowa z zegarem".

9 października 2016 roku w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się wyjątkowy, premierowy w Krakowie koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich z zespołem, promujący nadchodzącą płytę "Okno na Planty".Udostępnij! Tweetnij!