Aktualności

14-09-2016-08:58:09

Phish cieszą się życiem

Udostępnij! Tweetnij!

Alternatywna amerykańska formacja Phish zapowiedziała premierę nowej płyty i zaprezentowała pełen egzystencjalnych refleksji pierwszy utwór.

Phish fot. Archiwum zespołu

Longplay otrzymał tytuł "Big Boat" i ukaże się 7 października. Wydawcą jest JEMP Records. Zespół ponownie pracował nad materiałem z producentem Bobem Ezrinem (Pink Floyd, Alice Cooper, KISS).

Tematem przewodni albumu jest śmiertelność. Tę kwestię porusza też pierwszy singel "Breath and Burning". - Nagrałem tę piosenkę na plaży, po trzech koncertach w Playa Del Carmen, w Meksyku - opowiada Trey Anastasio. - Wielką przyjemność sprawiało mi obserwowanie tych tańczących i pluskających się w oceanie ludzi. Pomyślałem sobie wtedy, że kiedyś to wszystko się skończy - w ten czy inny sposób. Zamierzam więc cieszyć się z każdej chwili, póki nadal tu jestem. Chcę być jak kwartet na Titanicu, który grał gdy statek tonął.

Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Oto tracklista:
"Friends"
"Breath and Burning"
"Home"
"Blaze On"
"Tide Turns"
"Things People Do"
"Waking Up Dead"
"Running Out Of Time"
"No Men In No Man's Land"
"Miss You"
"I Always Wanted It This Way"
"More"
"Petrichor"

Phish to lubiąca eksperymenty alternatywno-rockowa kapela, która z przerwami działa od 1983 roku. W swej muzyce łączą funk, psychodelię, rock progresywny, folk, country, jazz czy blues. Choć nie należą do mainstreamowego nurtu mają stałą, oddaną i całkiem sporą grupę fanów. Dużym uznaniem cieszą się koncerty Amerykanów.

Dorobek Phish zamyka wydana w czerwcu 2014 roku płyta "Fuego".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: phish