Aktualności

14-09-2016-13:04:11

Pharrell Williams śpiewa dla genialnych Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavii Spencer

Udostępnij! Tweetnij!

Pharrell Williams nagrał nowe piosenki do filmu "Hidden Figures" z Janelle Monáe, Tarają P. Henson i Octavią Spencer w rolach głównych. Obraz opowiada o trzech czarnoskórych kobietach pracujących dla NASA.

Pharrell fot. Sony Music

Amerykański gwiazdor zaprezentował niektóre z utworów z soundtracku podczas festiwalu filmowego w Toronto. Podczas specjalnego występu można było usłyszeć np. utwór "Running" wykonany z Lalah Hathaway i Kim Burrell czy "I See A Victory" także z Burnell. Drugą z piosenek można sprawdzić pod tym adresem.

- Płakałem, kiedy przeczytałem scenariusz - mówi Pharrell. - Czułem emocjalną więź z tymi kobietami. Byłem jednocześnie zły, bo chcoaiż jestem Amerykaninem dotąd nie wiedziałem o tych amerykańskich bohaterkach.

Akcja "Hidden Figures" koncentruje się na trzech genialnych kobietach naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA - programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Janelle Monáe, Taraji P. Hensoni Octavia Spencer.

Zapowiedź można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się także Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge i Glen Powell. Reżyserią zajął się Ted Melfi ("Mów mi Vincent"). Pharrell Williams odpowiada za muzykę. Premierę wyznaczono na 13 stycznia.

Pharrell Williams to twórca nominowanego do Oscara przeboju "Happy", który nagrał na potrzeby animacji "Minionki rozrabiają". Dyskografię wokalisty i producenta zamyka longplay "Girl" z marca 2014 roku.Udostępnij! Tweetnij!