Aktualności

19-09-2016-01:23:56

Wokalista Green Day przebrzmiałym rockmanem

Udostępnij! Tweetnij!

Frontman Green Day, Billie Joe Armstrong, próbuje sił jako aktor. Na razie jednak wybrał dość bezpieczną rolę.

Green Day fot. Warner Music Poland

Muzyk zagrał w obrazie "Ordinary World", w którym wciela się w Perry'ego, podstarzałego rockmana. Mężczyzna musi jakoś radzić sobie z faktem, że jego sława już przebrzmiała i teraz jest zwyczajnym facetem z żoną prawniczką i córką, która zapomniała o jego urodzinach. Brat artysty lituje się nad nim i daje mu pieniądze, by urządził godną rockmana imprezę urodzinową. Do sieci trafiła właśnie zapowiedź produkcji. Trailer można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się także Judy Greer, Selma Blair, Dallas Roberts, Chris Messina, Fred Armisen, Brian Baumgartner i Kevin Corrigan.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Lee Kirk. Amerykańska premiera produkcji została wyznaczona na 14 października.

Tydzień wcześniej ukaże się nowy album Green Day, "Revolution Radio".

Oto tracklista:
"Somewhere Now"
"Bang Bang"
"Revolution Radio"
"Say Goodbye"
"Outlaws"
"Bouncing Off the Wall"
"Still Breathing"
"Youngblood"
"Too Dumb to Die"
"Troubled Times"
"Forever Now"
"Ordinary World"

Green Day to czołowi przedstawiciele amerykańskiego punk-rocka. W 2015 roku zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame. Na całym świecie sprzedali 75 milionów płyt. Wielkim sukcesem był album "American Idiot" z 2009 roku z singlami "Boulevard of Broken Dreams", "Wake Me Up When September Ends", "Jesus of Suburbia" czy tytułowym. Dzieło zainspirowało broadwayowski musical.

Studyjną dyskografię Green Day zamyka trzyczęściowa seria "!Uno!!Dos!!Tré!" z 2012 roku. Pod koniec 2015 roku trio wypuściło świąteczny singel "Xmas Time of the Year".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: green day