Aktualności

21-09-2016-14:28:08

Neil Young wspiera rdzennych Amerykanów

Udostępnij! Tweetnij!

Neil Young sprzeciwia się konstrukcji rurociągu, który ma przebiegać ma od Północnej Dakoty do Illinois, m.in. przez rezerwat rdzennych Amerykanów. Swoje poparcie dla Indian wyraził w klipie do nowej piosenki "Indian Givers".

Neil Young fot. Warner Music Poland

Wideo zawiera materiały zarejestrowane podczas protestów. Indianie z Dakoty sprzeciwiają się budowie rurociągu, gdyż ich zdaniem zagrażać on będzie rzece Missouri i przekroczy granice ich rezerwatu. W klipie pojawiają się też ujęcia Neila Younga śpiewającej w samochodzie. - Trwa bitwa na świętej ziemi/nasi bracia i siostry muszą jej bronić - śpiewa. Teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

"Indian giver" to pejoratywne określenie kogoś, kto daje i odbiera.

Neil Young to kanadyjski wokalista i muzyk, dwukrotnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame - w 1995 roku jako solista i w 1997 jako członek Buffalo Springfield. Nazywany ojcem chrzestnym grunge'u wylansował przeboje "Heart of Gold", "Harvest Moon" czy "Rockin' in the Free World".

W czerwcu 2015 roku ukazała się płyta "The Monsanto Years" projektu Neil Young + Promise of the Real. Rok później w sprzedaży pojawiło się ostatnie wydawnictwo rockmana "Earth".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: neil young