Aktualności

30-09-2016-02:19:04

Faith No More w macedońskim klimacie

Udostępnij! Tweetnij!

Muzycy Faith No More postanowili nakręcić nowy klip w Macedonii. - To miejsce ma klimat, idealnie pasujący do piosenki - wyjaśnia wybór lokalizacji basista, Bill Gould.

Faith No More fot. Dustin Rabin

- To jeden z utworów, który musiał doczekać się teledysku, bo tak mocno działa na wyobraźnię - wyjaśnia Bill Gould. - Zważywszy brzmienie Americany, jakie pojawia się w tej piosence, łatwo było nakręcić wideo w Arizonie czy Nowym Meksyku. Byliśmy jednak w Macedonii kilka razy i uznaliśmy, że to miejsce ma klimat, idealnie pasujący do piosenki.

Za kamerą obrazka stanął Goce Cvetanovski. - Od razu zrozumiał, o co nam chodzi i razem ze wspaniałą obsadą stworzył coś mrocznego, pięknego i filmowego - dodaje basista.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

"Cone Of Shame" pochodzi z ostatniej płyty rockowej kapeli, "Sol Invictus". Longplay miał premierę w maju 2015 roku.

Grupa zadebiutowała w 1985 roku, jednak przełom nastąpił 4 lata później, gdy w składzie znalazł się Mike Patton i wydany został trzeci w dorobku album, "The Real Thing". Kolejne płyty Faith No More "Angel Dust" (1992), "King for a Day… Fool for a Lifetime" (1995) i "Album of the Year" (1997) ugruntowały pozycję formacji oraz zapewniły grupie status żywej legendy i mistrzów muzycznego eklektyzmu. W 1998 roku zespół zakończył działalność, ale 11 lat później ponownie został reaktywowany.

Wokalista Faith No More, Mike Patton, 7 i 8 października wystąpi w ICE Kraków w ramach festiwalu Sacrum Profanum.
Udostępnij! Tweetnij!