Aktualności

03-10-2016-03:26:10

Brodka, Brian Eno i Peter Murphy gwiazdami łódzkiego Soundedit

Udostępnij! Tweetnij!

Festiwal producentów muzycznych Soundedit proponuje ciekawy, eklektyczny program. Do Łodzi przyjadą Brian Eno, Peter Murphy znany z Bauhaus i Atari Teenage Riot. Polskę reprezentować będą Brodka oraz Raz, Dwa, Trzy. Impreza odbędzie się od 27 do 30 października.

Peter Murphy fot. Sonic Records

Podczas tegorocznej edycji będzie można uczestniczyć w spotkaniu z Brianem Eno, który przywiezie do Łodzi swoją najnowszą instalację dźwiękową - "The Ship". W Filharmonii Łódzkiej z wyjątkowym koncertem wystąpi Brodka. Zespół Raz Dwa Trzy przygotował na Soundedit unikatowy występ, który zaprezentuje z udziałem orkiestry ICON oraz Kwartetu Henryka Miśkiewicza. Wokalista kultowego zespołu Bauhaus - Peter Murphy zagra przed sobotnią, uroczystą galą koncert akustyczny, na który złożą się utwory z jego solowego repertuaru, jak i utwory kultowego zespołu Bauhaus.

W planach jest również kontynuacja ubiegłorocznego projektu "Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej". Cały dzień wypełniony będzie spotkaniami z twórcami i koncertami spod znaku el-muzyki, wśród których znajdzie się m.in. występ innowacyjnego berlińskiego zespołu Atari Teenage Riot, którego lider Alec Empire przygotowuje też specjalny set DJ-ski złożony z utworów polskich twórców muzyki elektronicznej.

Szczegóły dotyczące programu festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie.

Karnety na wydarzenia Soundedit'16 w klubie Wytwórnia będą kosztować 140 zł. Bilety na poszczególne dni będą kosztować 80 zł. Bilety w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl, oraz w kasie Klubu Wytwórnia (Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl).

Bilety na koncert Brodki - w cenie od 99 zł - można nabyć wyłącznie na portalu bilety24.pl.

Udostępnij! Tweetnij!