Aktualności

05-10-2016-15:32:39

Czesław śpiewa, uwodzi i jest motylem

Udostępnij! Tweetnij!

Na tydzień przed premierą filmu "Szkoła uwodzenia Czesława M.", w sprzedaży pojawi się soundtrack. Usłyszymy tam takie klasyki jak "Babę zesłał Bóg" czy "Motylem jestem".

Czesław Mozil fot. Marcin Żurawicz

Ścieżka dźwiękowa do filmu "Szkoła Uwodzenia Czesława M." jest mieszanką ulubionych utworów reżysera Aleksandra Dembskiego i Czesława Mozila, który zaprosił przyjaciół muzyków, aby pomogli mu zagrać,zaśpiewać i wspólnie stworzyć soundtrack. W ten sposób na krążku znaleźli się między innymi tacy artyści jak Artur Andrus czy Ania Rusowicz. Jedyna oryginalna piosenka do filmu to "Trzeba Mieć Specjalną Skrzynie" nagrana przez Czesława z Andrusem. Kawałka można posłuchać tutaj. Płyta z utworami z obrazu "Szkoła Uwodzenia Czesława M." ukaże się 14 października.

Film opowiada o popularnym muzyku, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. (Czesław Mozil) przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama (Jakub Kamieński) i Zygmunta (Sławomir Pacek), byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

W obsadzie znaleźli się także Anna Smołowik, Lucyna Malec, Jan Krzysztof Szczygieł, Agata Pruchniewska i Grzegorz Heromiński.

Pod tym adresem można obejrzeć teaser produkcji.

Za reżyserię odpowiada Aleksander Dembski, który napisał scenariusz razem z Moniką Franczak. Premiera została wyznaczona na 21 października.

Czesław zapowiedział też nową trasę koncertową. Oto jej harmonogram:
14 października - Gliwice, Ruiny Teatru Victoria
15 października - Ząbkowice Śląskie, ZOK
16 października - Poznań, CK Zamek
17 października - Warszawa, Teatr 6. Piętro
12 listopada - Białołęka, BOK
13 listopada - Kraków, Teatr Variete
22 listopada - Kozalin, CK 105
23 listopada - Police, MOK
24 listopada - Wrocław, Stary Klasztor
26 listopada - Katowice, Pałac Młodzieży
27 listopada - Katowice - koncert nowOsiecka
29 listopada - Pszczyna, Bugsy
1 grudnia - Łódź, Wytwórnia
2 grudnia - Gdańsk, Teatr Szekspirowski
3 grudnia - Łomża
4 grudnia - Lublin, Filharmonia

Pochodzący z Polski, wychowany w Danii Czesław Mozil stoi na czele projektu Czesław Śpiewa. Zespół ma na koncie prawie 20 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu "Maszynka do świerkania", który podbił listy przebojów zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej Trójce. Pierwszy album, wymownie zatytułowany "Debiut", sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy, a kolejny, "POP", pokryty podwójną platyną . Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków i wygrywając 3 statuetki. Ostatnia płyta grupy to "Księga Emigrantów. Tom I" z października 2014 roku.

Czesław Mozil znany jest także jako juror telewizyjnych talent show.Udostępnij! Tweetnij!