Aktualności

14-10-2016-02:44:34

The Moth Gatherer na sali prób w teledysku

Udostępnij! Tweetnij!

Wydawana przez polską Agonia Records szwedzka formacja The Moth Gatherer, zaprezentowała wideoklip do kompozycji z ostatniej płyty.

The Moth Gatherer fot. Archiwum Zespołu

Do sieci trafiła wyreżyserowana przez Albina Skölda ilustracja do instrumentalnego utworu "Probing The Descent Of Man". Oprócz ujęć krajobrazu widać na niej muzyków pracujących w sali prób. Teledysk jest do obejrzenia na tej stronie.

The Moth Gatherer istnieje od 2008 roku i powstał w Sztokholmie. Zespół wykonuje połączenie post rocka, post metalu i doom metalu. Tworzą go: Alex Stjernfeldt: wokal, gitara basowa; Victor Wegeborn: wokal, gitary, elektronika; Svante Karlsson: perkusja i Ronny Westphal: gitary.

Ostatnia, a druga w dyskografii, płyta kapeli to "The Earth Is The Sky", która ukazała się nakładem Agonia Records jesienią 2015 roku. Dwa otwierające album utwory, "Pale Explosions" oraz "Attacus Atlas", znalazły się na playlistach BBC Radio 1.

- Rezultat naszej pracy to refleksja nad tym, jak społeczeństwo chyli się ku upadkowi - mówili muzycy The Moth Gatherer.

Na "The Earth Is The Sky" pojawią się goście, a wśród nich: David Johansson (Kongh), Wacian (Code), The Cuukoo (Terra Tenebrosa) oraz Thomas Jäger (Monolord). Płyty można w całości posłuchać na tej stronie.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!