Aktualności

16-11-2016-00:29:40

Powstanie serial o latynoskiej piosenkarce Selenie

Udostępnij! Tweetnij!

Firmy Endemol Shine North America i Major TV nakręcą serial o wielkiej gwieździe latynoskiego popu, Selenie Quintanilli.

Cykl powstanie na podstawie książki "To Selena With Love", wdowca po artystce, Chrisa Pereza. Wydawnictwo ukazuje karierę piosenkarki oczami jej męża. W planach jest anglojęzyczna i hiszpańskojęzyczna wersja produkcji. Niewykluczone, że poza serią, powstanie też telewizyjny film.

- To jedna z najbardziej wpływowych latynoskich artystek wszech czasów - mówi Cris Abrego z Endemol Shine North America. - Lata po jej tragicznej śmierci, jej muzyka wciąż ma wpływ na ludzi.

Artystka, która nagrywała jako Selena, sprzedała 60 milionów płyt. Urodzona w Teksasie piosenkarka zadebiutowała w latach 80. Sukcesem okazały się jej albumy "Amor Prohibido" i "Selena Live". Drugi wyróżniono Grammy. W 1995 roku została zamordowana przez założyciela jej fanklubu. Pośmiertnie ukazał się jej ostatni longplay "Dreaming of You". W 1997 roku powstał film o wokalistce. Sportretowała ją Jennifer Lopez.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Selena