Aktualności

16-12-2016-10:18:19

The Flaming Lips prezentują melancholijne "Sunrise (Eyes of the Young)"

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa The Flaming Lips opublikowała kolejny utwór z zainspirowanej polskim językiem płyty "Oczy Mlody".

The Flaming Lips fot. Warner Music Poland

Po numerach "The Castle" i "How??", do sieci trafiła piosenka "Sunrise (Eyes of the Young)". Spokojnego, melancholijnego nagrania można posłuchać w serwisie Spotify.

- "Oczy Mlody" brzmiało dla nas jak nazwa narkotyku - tłumaczył wcześniej wokalista wybór tytułu longplaya, Wayne Coyne. - Później zaczęło nas zastanawiać, co to znaczy, więc sprawdziliśmy i okazało się, że to oczy kogoś młodego. Normalnie byśmy nie zatytułowali płyty "Eyes of the Young", ale podobało nam się brzmienie tych słów po polsku i dlatego zaczęliśmy po nie sięgać.

Nie tylko bowiem album nosi polski tytuł. W zestawie są też piosenki o swojsko brzmiących tytułach. Tu inspiracją była pewna książka - "Blisko domu" Erskine Cladwella, którą frontman znalazł w antykwariacie.

- Nie wiem czemu, ale spodobała mi się - wyjaśnia. - Nie myślałem o tym, że jest w innym języku. Miałem ją w studiu przez jakieś 5 lat. Nie zastanawiałem się, o czym jest, nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić o czym jest ta powieść. Po prostu przeglądałem i podkreślałem wyrazy, frazy, które mi się podobały.

Album "Oczy Mlody" ukaże się 13 stycznia 2017 roku, czyli w urodziny Wayne'a Coyne'a.

Oto tracklista:
"Oczy Mlody"
"How??"
"There Should Be Unicorns"
"Sunrise (Eyes Of The Young)"
"Nigdy Nie (Never No)"
"Galaxy I Sink"
"One Night While Hunting For Faeries And Witches And Wizards To Kill"
"Do Glowy"
"Listening To The Frogs With Demon Eyes"
"The Castle"
"Almost Home (Blisko Domu)"
"We A Famly"

The Flaming Lips to amerykańska rockowa kapela z Oklahomy. W swej twórczości łączą space rock, z psychodelią, eksperymentalnym rokiem. Najważniejsze płyty formacji to "The Soft Bulletin" (1999) i "Yoshimi Battles the Pink Robots" (2002).

Ostatnia jak do tej pory płyta The Flaming Lips to hołd dla The Beatles, który pod tytułem "With A Little Help From My Fwends" ukazał się w 2014 roku. W 2015 roku muzycy połączyli siły z popową gwiazdą Miley Cyrus, czego owocem był darmowy, eksperymentalny zestaw "Miley Cyrus & Her Dead Petz".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!