Aktualności

16-12-2016-11:19:13

Shining gościem specjalnym The Dillinger Escape Plan

Udostępnij! Tweetnij!

11 lutego w warszawskim Klubie Stodoła i 12 lutego w krakowskim Kwadracie wystąpi zespół The Dillinger Escape Plan. Gościem specjalnym na koncertach będzie Shining.

Shining fot. Tobias Ørnes Andersen

Jeśli istnieje w metalu jakiś zespół, dzięki któremu fani ciężkich brzmień zaczęli słuchać jazzu, to jest to bez wątpienia norweskie Shining. Zespół choć obecny jest na scenie od 17 lat, popularność zaczął zdobywać w roku 2005, a prawdziwą eksplozję popularności zanotował pięć lat później, dzięki krążkowi "Blackjazz". Od tego czasu grupa uznawana jest za liderów awangardowego metalu, w których muzyce obok gitar na pierwszy plan wysuwa się saksofon. Ich ostatni krążek, wydany w ubiegłym roku "International Blackjazz Society" to z kolei skierowanie się w stronę industrial rocka i licznych inspiracji tym, czego fani metalu słuchali w latach 90.

The Dillinger Escape Plan na żywo promować będzie album "Dissociation", który miał premierę w październiku 2016 roku i żegnać się z fanami. Grupa postanowiła bowiem, że po wydaniu krążka i pożegnalnej trasie zakończy działalność.

The Dillinger Escape Plan powstał w1997 roku. Każdy kolejny album amerykańskiej formacji zdobywał coraz to większy rozgłos. Poprzedni, "One Of Us Is The Killer", pomimo wydania w niezależnej wytwórni, wspiął się na 25. miejsce listy Billboardu. The Dillinger Escape Plan zdobyli także nagrodę The Golden God's Best Underground Band, Kerrang!'s Inspiration Award, jak również VH1 Most Influential Guitarist. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu było nagranie EP-ki "Irony Is A Dead Scene" wspólnie z Mikiem Pattonem (m.in. Faith No More).

Bilety w cenie 99 zł na Stodola.pl i Livenation.pl.Udostępnij! Tweetnij!