Aktualności

16-12-2016-12:35:38

Oddisee zagra w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Oddisee, pochodzący z Waszyngtonu raper i producent, odwiedzi nasz kraj i 11 kwietnia wystąpi ze swoim zespołem w warszawskim klubie Stodoła.

Oddisee fot. Archiwum artysty

Amir Mohamed, bo tak brzmi jego prawdziwe imię, przyjedzie w ramach trasy Beneath The Surface Tour.

W muzyce Amira słychać wpływy nie tylko soulu i rapu, ale muzyki z całego świata. Raper porzucił swoje plany pójścia na Art Institute of Philadelphia, by skupić się na tworzeniu beatów. Tak powstał utwór Music Lounge, który ukazał się na płycie "The Magnificent" DJ-a Jazzy'ego Jeffa w 2002 roku. Pierwszą solową płytę "Foot in the Door", zmiksowaną właśnie przez Jazzy'ego Jeffa, wydał w 2012 roku. W 2016 roku Oddisse wypuścił mikstejp "The Odd Tape" i nową EP-kę "Alwasta".

Po 50 koncertach na całym świecie Oddisee and Good Compny zyskują coraz więcej fanów i coraz większą przychylność krytyków. Niektórzy z krytyków nie boją się ich nazwać "nowymi The Roots". Jak możemy przeczytać w ich biografii "ich unikatowe brzmienie to eklektyczne połączenie gatunków hip hopu i soulu z elementami jazzu, funku i Go-Go - muzycznego stylu prosto z Waszyngtonu".

Na scenie warszawskiego klubu Stodoła wystąpi również pochodzący z Waszyngtonu Oliver St. Louis Pierwsza płyta muzyka wydana w 2006 roku i zatytułowana "kilowatt" otworzyła mu drogę do kariery w muzyce elektro-hip-hop.

W tym samym czasie Oliver otrzymywał liczne propozycje od producentów do udzielania się jako wokalista. Pracował już do tej pory z Hudsonem Mohawkiem, C2C DJ-em a teraz wyrusza w trasę z Oddisee.

Bilety w cenie 55 zł dostępne są na LiveNation.pl i Stodola.pl.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: oddisee