Aktualności

22-12-2016-01:28:44

Wyjazdowe koncerty Into The Abyss

Udostępnij! Tweetnij!

Kilkanaście dni po zakończeniu drugiej edycji Into The Abyss Festival we Wrocławiu, organizatorzy imprezy zapowiadają kolejne metalowe koncerty w Polsce. Wiosną przyjadą do nas dwie cenione deathmetalowe załogi, Cruciamentum i Blood Incantation.

Koncerty odbędą się pod hasłem "Into The Abyss On Tour" i będą swego rodzaju rozgrzewką przed trzecią edycją festiwalu. Cruciamentum i Blood Incantation zaprezentują się 29 marca 2017 roku w warszawskiej Hydrozagadce oraz dzień później w klubie Ciemna Strona Miasta we Wrocławiu. W stolicy Polski supportem będzie pochodzący z Warszawy Martyrdoom, a w stolicy Dolnego Śląska wrocławski Antiflesh.

Cruciamentum zaczął grać w 2007 roku, ale mocniej w świadomości odbiorców zaistniał EP-ką "Engulfed In Desolation" (2011). Debiutancki album "Charnel Passages" z 2015 roku znalazł się na wysokich miejscach w rocznych podsumowaniach. To, co Morbid Angel zaproponował na "Altars Of Madness", Cruciamentum pociągnął dalej w oparach jeszcze bardziej dusznego i bezkompromisowego brzmienia. Nie zapominając przy tym o jakości samych kompozycji, które wciągają w wir śmiercionośnych emocji.

Blood Incantation z amerykańskiego Denver zadebiutował pełnowymiarowo w 2016 roku płytą "Starspawn", wcześniej demonstrując swoje nietuzinkowe możliwości na paru demówkach i EP-ce "Interdimensional Extinction" (2015). Stylistycznie słychać nawiązania do wczesnych dokonań Nocturnus i Pestilence.Udostępnij! Tweetnij!