Aktualności

29-12-2016-05:06:47

Frontman Metalliki miał dość Kalifornii

Udostępnij! Tweetnij!

Po ponad trzech dekadach mieszkania w Kalifornii James Hetfield, wokalista i gitarzysta Metalliki, porzucił słoneczny stan. Zamienił go na Kolorado.

Metallica fot. Universal Music Polska

W udzielonym już po przeprowadzce wywiadzie James przyznał, że miał serdecznie dość nie tyle samego Bay Area, gdzie mieszkał w okolicach San Francisco (w Marin County), lecz ludzi w tej okolicy.

- Zaczęło mi przeszkadzać nastawienie ludzi. Niby mówią, jacy to są wyrozumiali względem różnych światopoglądów, ale tolerują cię tylko wtedy, jeśli myślisz tak jak oni - tłumaczył Hetfield. Nie bez znaczenia było też to, że w Kolorado jest więcej terenów łowieckich, bo James jest zapalonym myśliwym i członkiem National Rifle Association. W Kalifornii ponoć sąsiedzi krzywo patrzyli na jego pasję.

- W Kolorado wszystko jest naturalne. Nikt nikogo nie udaje. Nikt nie próbuje krytykować cię za to, co robisz, lecz raczej koncentruje się na tym, co sam robi - dodaje Hetfield. - Podejście ludzi w Bay Area zaczęło mnie męczyć. Miałem wrażenie, że ciągle z czymś walczę, więc musiałem to zmienić.

Najnowszy longplay Metalliki to wydany w listopadzie 2016 roku "Hardwired… To Self-Destruct". Krążek w Polsce pokrył się dwukrotną platyną. Za produkcję odpowiadają Greg Fidelman, Hetfield i Ulrich. Do każdej z 12 piosenek z albumu nakręcono teledysk. Wszystkie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej kapeli.

W ciągu trwającej od 1981 roku kariery Metallica sprzedała 110 milionów płyt na całym świecie. Zespół jest jednym z pionierów thrash metalu.Udostępnij! Tweetnij!