Aktualności

05-01-2017-00:19:37

John Cale zainspirowany hip-hopem

Udostępnij! Tweetnij!

Współzałożyciel The Velvet Underground, John Cale, zapowiedział, że pracuje nad nowym albumem, który może zaskoczyć fanów.

John Cale fot. Archiwum zespołu

Rockman zdradził, że dzieło zainspirowane będzie m.in. dokonaniami współczesnych raperów. - Dlatego słucham właśnie hip-hopu - przyznał.

Wśród wykonawców, którzy wywarli na niego wpływ pojawiają się Chance the Rapper, Donnie Trumpet, Earl Sweatshirt, Vince Staples, Mike WiLL Made-It czy Domo Genesis. Premiera planowana jest na wiosnę, ale szczegóły na razie nie są znane.

John Cale w 1965 roku wraz z Lou Reedem stworzył zespół The Velvet Underground, który na zawsze odmienił rocka, stając się jedną z najbardziej wpływowych kapel gatunku.

W latach 70. można go było usłyszeć zarówno u boku Nicka Drake'a, jak i zobaczyć za konsolą producencką w trakcie nagrywania pierwszej płyty The Stooges. Kiedy nie zajmował się nagrywaniem protopunkowych zespołów pokroju The Modern Lovers, publikował własne albumy, współpracując między innymi z kolejnym geniuszem minimalizmu, Terym Rileyem.

Solowy dorobek Walijczyka zamyka zestaw "M:FANS" ze stycznia 2016 roku.


Sprawdź i kup bilet:



Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: john cale