Aktualności

10-01-2017-03:02:12

Stone Sour już w studiu

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Stone Sour dotrzymał danego wiosną 2016 roku słowa. Muzycy faktycznie z początkiem 2017 roku zamknęli się w studiu nagraniowym, aby zarejestrować szósty album.

Stone Sour fot. Metal Mind Productions

Kapela weszła do Sphere Studios w Hollywood i tam nagra piosenki na niezatytułowaną jeszcze płytę. Wstępnie ma się ona ukazać latem 2017 roku. Corey Taylor wyznał w niedawnym wywiadzie, że wraz z kolegami ma przygotowanych 18 kawałków.

Będzie to pierwsze wydawnictwo Stone Sour, na którym pojawi się gitarzysta Christian Martucci. Muzyk zastąpił w 2014 roku Jima Roota. W tym samym roku dołączył do składu basista Johnny Chow, który zmienił Shawna Economakiego.

- Z nimi na pokładzie napisaliśmy jedne z naszych najlepszych piosenek - zapewnia Taylor. - Jest prawdziwa mieszanka stylistyczna, którą tak uwielbiamy.

Muzycy Stone Sour mają zająć się produkcją wraz z Jayem Rustonem (m.in. Anthrax, Steel Panther).

W kwietniu 2013 roku w sprzedaży pojawiło się ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo Stone Sour, "House Of Gold & Bones - Part 2". Pierwsza część dyptyku, czyli "House Of Gold & Bones - Part 1", pochodzi z października 2012 roku. W 2015 roku, w odstępie paru miesięcy, pojawiły się dwie EP-ki z coverami, "Meanwhile in Burbank..." i "Straight Outta Burbank...".Udostępnij! Tweetnij!