Aktualności

10-01-2017-01:57:16

Beak>, Shellac i Daniel Johnston na OFF Festivalu

Udostępnij! Tweetnij!

Znamy kolejnych wykonawców, którzy zagrają na OFF Festivalu. Do składu dołączyli m.in. Beak>, Shellac i Daniel Johnston.

Shellac fot. Wet Music

Beak> to trio z Bristolu, w którego skład wchodzą Geoff Barrow (filar grupy Portishead), Billy Fuller (znany ze współpracy z Robertem Plantem) i Will Young. Po co temu pierwszemu kolejna muzyczna awantura, skoro współtworzy jeden z najważniejszych zespołów naszych czasów? Wystarczy posłuchać: BEAK> to zupełnie inne inspiracje i emocje. Odwołując się do kraut rocka, minimalistycznych korzeni współczesnej muzyki elektronicznej i brytyjskiego tanecznego podziemia angielskie trio uzyskuje zupełnie nową jakość. Trans wciągający, ale i irytujący, rzucający słuchaczowi wyzwanie.

Grupą Shellac dowodzi charyzmatyczny muzyki i producent Steve Albini. Shellac podtrzymuje najlepsze tradycje amerykańskiej niezależnej muzyki gitarowej, ale bynajmniej nie mamy do czynienia z muzeum hardcore'a i noise rocka - wystarczy posłuchać "Dude Incredible" (2014), ich ostatniej póki co płyty, by zrozumieć, że to żyje.

Zmagający się ze chorobą dwubiegunową Daniel Johnston, pięknie sportretowany w filmie "The Devil and Daniel Johnston", to ikona sceny lo-fi, autor kilkuset fascynujących piosenek zebranych na kilkudziesięciu albumach i niezliczonych, fascynujących rysunków. Do inspiracji jego twórczością przyznawał się Kurt Cobain z lider Nirvany, a także Tom Waits, Sonic Youth, Yo La Tengo czy Mark Linkous.

Udział potwierdzili także Silver Apples i Wolves In The Throne Room, a wcześniej The Black Madonna, Circuit des Yeux, Kikagaku Moyo i Swans.

Karnet trzydniowy 2017 na wszystkie koncerty - od 4 do 6 sierpnia 2017 w Dolinie Trzech Stawów (bez pola namiotowego) kosztuje 230 zł. Cena obowiązuje do 5 lutego 2017. Później sukcesywnie będzie wzrastać.Udostępnij! Tweetnij!