Aktualności

07-02-2017-17:23:51

The Cinematic Orchestra gwiazdą koncertu otwarcia Tauron Nowa Muzyka

Udostępnij! Tweetnij!

Proponująca fuzję jazzu i elektroniki formacja The Cinematic Orchestra wystąpi na żywo w gmachu NOSPR i otworzy 12. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice. Festiwal odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2017 roku.

The Cinematic Orchestra fot. Isound

The Cinematic Orchestra słyną ze stylowego połączenia jazzowej improwizacji i elektronicznych eksperymentów. Entuzjastycznie przyjmowane występy na żywo to znak rozpoznawczy grupy, która zasłynęła takimi albumami, jak "Motion" i "Man With A Movie Camera".

Oprócz Brytyjczyków, do składu 12. edycji festiwalu dołączyli także wyśmienici didżeje-weterani, jak Michael Mayer i I-F młody, ale już utytułowany producent Palms Trax i feministyczna raperka Princess Nokia. Solidną dawkę żywego grania zapewnią Romare w wydaniu z pełnym zespołem oraz łączący jazz z elektroniką duet Yussef Kamaal, który na festiwalu zagra w 4-osobowym składzie. Jak dotąd poznaliśmy już 23 artystów, którzy w lipcu zaprezentują się na żywo w Katowicach.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: The Cinematic Orchestra, Gang Gang Dance, Ry X AU Gold Panda, Luke Vibert, Michael Mayer, Christian Löffler & Mohna A/V live, Romare, Mall Grab, Lucy, Paula Temple, Yussef Kamaal, I-F, Palms Trax, Thomas Brinkmann, Porter Ricks, Princess Nokia, Fisz Emade Tworzywo, Ten Typ Mes, Food & Hilde Marie Holsen, Aux 88, Dr. Rubinstein i Ho99o9.

Trwa sprzedaż biletów na festiwal. Karnet 2-dniowy to koszt 230 zł, 3-dniowy karnet zakupimy od środy 8 lutego w cenie 300 zł. Promocyjna cena karnetów 2-dniowych obowiązuje do końca marca. Karnety 3-dniowe, obejmujące koncert otwarcia festiwalu w katowickim NOSPR, można nabyć tylko na Ticketpro.pl oraz w NOSPR.Udostępnij! Tweetnij!