Aktualności

27-03-2017-20:00:46

Arab Strap i Conor Oberst na OFF-ie

Udostępnij! Tweetnij!

Arab Strap i Conor Oberst Band, a także pięcioro innych wykonawców powiększyło skład OFF Festivalu, który od 4 do 6 sierpnia odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

Arab Strap fot. Archiwum

Lepiej niż dziennikarz "The Guardian" ująć tego nie można: "Rozpad Arab Strap uczynił świat miejscem lepszym, ale nie głębszym…". Emocje serwowane przez ten szkocki duet, choć prawdziwe - a raczej dlatego, że tak boleśnie prawdziwe - trudne były do zniesienia. Kiedy jednak ich zabrakło, wszyscy zrozumieliśmy, jak ważnym i unikatowym zjawiskiem w brytyjskiej muzyce przełomu stuleci był Arab Strap. W 2016 roku modlitwy fanów zostały wysłuchane - Aidan Moffat i Malcolm Middleton znowu stanęli razem na scenie, świętując 20. urodziny formacji. Szczęśliwie impreza przedłużyła się na tyle, byśmy mogli powitać Arab Strap w Katowicach.

Conor Oberst gra i śpiewa od ponad 20 lat. Znany jest z Bright Eyes, Desaparecidos, The Mystic Valley Band, Monsters of Folk i oczywiście z solowych dokonań. Mało jest dzisiaj w muzyce równie angażujących opowiadaczy, którzy w dodatku swoje historie podają w tak fascynującej oprawie, łączącej folk, country i rocka - wszystko to obowiązkowo z przedrostkiem "alt". Śpiewający poeta Conor Oberst wydał właśnie kolejny, znakomity album solowy, zatytułowany "Salutations", i ruszył w drogę ze swoim koncertowym zespołem. Pewnego sierpniowego wieczoru zatrzyma się w Katowicach, by i nam opowiedzieć coś ważnego i pięknego.

Ponadto wśród nowych gości OFF Festivalu znaleźli się Thee Oh Sees, Sheer Mag, Anna Meredith, Ulrika Spacek i LVL UP.

W Katowicach - co potwierdzono wcześniej - zagrają ponadto Feist, PJ Harvey, Swans, Talib Kweli, Kwadrofonik, Artur Rojek, Helado Negro, group A., Anna Von Hausswolff, Beak>, Shellac, Carla Bozulich, Daniel Johnston, Jessy Lanza, Silver Apples, Wolves In The Throne Room, The Black Madonna, Circuit des Yeux, Kikagaku Moyo, Moor Mother, Siksa, Silver Apples, Preoccupations, Royal Trux, PRO8L3M, Made in Poland, shame, Duży Jack i Spoiwo.

Karnet trzydniowy 2017 na wszystkie koncerty - od 4 do 6 sierpnia 2017 w Dolinie Trzech Stawów (bez pola namiotowego) kosztuje 270 zł.Udostępnij! Tweetnij!