Aktualności

04-04-2017-15:09:58

Miuosh z młodymi śląskimi zespołami

Udostępnij! Tweetnij!

Miuosh, który dopiero co wydał płytę "Pop" nie zwalnia tempa. 5 kwietnia 2017 roku ukaże się album, który raper ze Śląska zrealizował z katowickimi formacjami Hengelo, Soxso i Jóga.

Miuosh fot. Archiwum artysty

W wyniku tych kooperacji powstała płyta "URB4N", czyli muzyczna mieszanka inspirowana kulturową różnorodnością stale zmieniających się Katowic. Na krążku usłyszymy muzyczne kompozycje, które nadają rytm miastu.

- "URB4N" jest wyjątkowym przedsięwzięciem, ponieważ połączył ludzi z Katowic i stworzył nowy nurt muzyki miejskiej - komentuje Miuosh. - Udało nam się uchwycić charakter tego miasta i jego brzmienie. Fajnie, że Libero jako nowe miejsce w Katowicach od początku dobrze wpisuje się w miasto.

Inicjatorem projektu jest Libero - miejsce powstające na południu Katowic, gdzie spotykają się zakupy, sport, kultura, rozrywka i…muzyka.

Wszystkie utwory z płyty będzie można bezpłatnie pobrać online. Album ukaże się również w limitowanej edycji na płycie winylowej.

Miuosh, właściwie Miłosz Paweł Borycki, to polski raper i producent muzyczny. Karierę zaczynał w grupie Projektor. Największy sukces odniósł za sprawą solowych płyt "Piąta strona świata" (2011, platyna) i "Prosto przed siebie" (2012, podwójna platyna). Jego poprzedni album to "Historie" zrealizowany z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak. Jego najnowszy album "Pop" ukazał się 17 marca.Udostępnij! Tweetnij!