Aktualności

23-05-2017-12:18:46

Zobacz blask Pablopavo i Ludzików na 8 mm

Udostępnij! Tweetnij!

pablopavo">Pablopavo i Ludziki podzielili się kolejnym, po "Ostatnim dniu sierpnia", klipem z płyty "Ladinola".

Pablopavo fot. Archiwum Artysty

Wideo powstało do nagrania "Blask". W teledysku wystąpili Beata Walentowska i Pablopavo. Filmik zrealizowano przy użyciu kamery Super 8mm. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Longplay "Ladinola" miał premierę 30 marca 2017 roku. - Ladinola to godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej - czytamy w komunikacie prasowym. - Tytuł jest trochę zwodniczy, choć sporo piosenek nawiązuje do muzyki latynoskiej, ale takiej już oprowadzonej po Warszawie. Nieco się zmęczyła, a smog ją upudrował po naszemu. Na płycie zmieściło się 15 utworów, które skomponował zespół Ludziki, a słowa do nich napisał Pablopavo (i trochę Earl Jacob). Gościnnie na "Ladinoli" pojawili się: Ola Bilińska, Grzegorz Rytka i Lena Romul. To popowa płyta, zamieściliśmy na niej wiele melodii, które przy odrobinie dobrej woli można uznać za ładne. Gdyby wokalista umiał śpiewać, bylibyśmy od teraz popularni jak Eleni.

"Blask" znajduje się wśród utworów walczących o szczyt Listy Przebojów Trójki.

Pablopavo, który naprawdę nazywa się Paweł Sołtys, w 2015 roku został wyróżniony Paszportem "Polityki". Doceniono go za "piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią, za odtwarzanie w muzyce obyczajowego kolorytu Warszawy, jej krajobrazu społecznego i charakteru tego miasta". W 2016 roku Pablopavo i Ludziki nagrali piosenkę "Nie wiesz nic" do serialu "Pakt".Udostępnij! Tweetnij!