Aktualności

23-05-2017-14:34:00

Wybierasz się na koncert Agnes Obel? 10 faktów o Artystce!

Udostępnij! Tweetnij!

Już 30 maja Agnes Obel otworzy trasę koncertową po Polsce. Artystka najpierw odwiedzi Wrocław, a następnie - 31 maja - Łódź. Oto 10 faktów, które powinien znać każdy uczestnik nadchodzących koncertów Agnes.

Agnes Obel fot. Stodoła

1. Agnes Obel urodziła się w 1980 roku w Kopenhadze, w rodzinie o muzycznych korzeniach i już w dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie.

2. Mając siedem lat początkująca artystka dołączyła do niewielkiego składu swojego pierwszego zespołu, w którym śpiewała i grała na gitarze basowej.

3. Jej pierwszy album, zatytułowany "Philharmonics", aż pięciokrotnie pokrył się platyną.

4. Materiał na debiutancką płytę, która ukazała się w październiku 2010 roku, artystka skomponowała, nagrała i wyprodukowała samodzielnie.

5. Drugi krążek, wydany pod koniec 2013 roku „Aventine” pokrył się platyną we Francji oraz złotem w Danii i Belgii, a sama Agnes Obel zaczęła być gwiazdą docenianą w całej Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, docierając ze swoim przekazem do publiczności bez względu na granice jakie ich dzielą.

6. W swojej twórczości Agnes Obel inspiruje się dokonaniami wielu znanych twórców, wśród których znaleźli się m.in. Roy Orbison, Joni Mitchell oraz PJ Harvey.

7. Utwór Agnes Obel "Just So" został wykorzystany w niemieckiej reklamie T-Mobile, z kolei trzy inne piosenki były wykorzystane w filmie "Submarino" Thomasa Vinterberga.

8. Artystka wydawała dotychczas trzy albumy, spośród których ostatni - "Citizen of Glass" - ukazał się w październiku 2016.

9. Agnes Obel zdążyła już podbić serca polskiej publiczności koncertami na żywo, występując m.in. w warszawskim Klubie Stodoła oraz gdańskim Starym Maneżu. Każdy z występów Obel w Polsce cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

10. Duńska wokalistka na co dzień mieszka w Neukölln, dzielnicy na południu Berlina.

Informacje o biletach są dostępne pod tym adresem.źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Agnes Obel