Aktualności

30-05-2017-06:19:08

Einstürzende Neubauten zagrają na jubileuszowym Unsound

Udostępnij! Tweetnij!

Organizatorzy Unsound 2017 ogłosili pierwsze nazwiska artystów, którzy wystąpią podczas piętnastej edycji festiwalu. Jesienią do Krakowa przyjadą m.in. Einstürzende Neubauten i Nina Kravitz.

Einstürzende Neubauten fot. Archiwum Zespołu

Unsound świętuje w tym roku swoje piętnastolecie. Z tej okazji powrócą artyści, których przeszłość zazębia się z historią festiwalu oraz pojawią się twórcy wyznaczające nowe ścieżki w muzyce, a także progresywni wykonawcy poszukujący ścieżki w najnowszych odmianach muzyki.

Wyjątkowe brzmienie zespołu Einstürzende Neubauten zostało skonstruowane ze śmietnika, blach, metalowych odpadków, zardzewiałych rur, których brzmienie łączą ze zgrzytem gitar. Nad wszystkimi dźwiękami unosi się magnetyczny głos Bliksy Bargelda. W 37. rocznice swojego powstania, formacja wyrusza na trasę z "największymi przebojami", podczas której przywołane zostaną najciekawsze okresy twórczości.

Nina Kravitz osiągnęła status wielkiej gwiazdy didżejskiego światka techno, ale mimo to jej brzmienie nieustannie zmierza w coraz odważniejszym kierunku. Założycielka oficyny трип, która skupia się przede wszystkim na artystach z Rosji, wystąpi w Hotelu Forum w tę samą noc, co jej podopieczni z wytwórni - duet PTU, który łączy elementy techno i rave'u z nieskazitelnym sound designem.

Oto ogłoszeni artyści:
DJ Bone b2b DJ Stingray (US) - światowa premiera
DJ Sprinkles (US/JP)
Einstürzende Neubauten (DE)
Ewa Justka (PL/UK)
GAS (DE) - polska premiera
Jlin (US)
Juliana Huxtable (US) - polska premiera
Moondog for Gamelan with Iwan Gunawan and Stefan Lakatos (IN/SE) - światowa premiera
Moor Mother (US)
NIVHEK (Liz Harris/Grouper) & MFO pres. "After its own death" (US/DE) - projekt zamówiony
Nina Kraviz (RU/DE)
Nkisi (BE/UK)
Noncompliant (US) - polska premiera
Pharmakon (US)
PTU (RU) - polska premiera
Robin Fox pres. "Single Origin" (AU) - światowa premiera
Umfang (US)
Varg (SE)
Visible Cloaks (US) - polska premiera
Zonal & Moor Mother (UK/US) - światowa premiera

Festiwal odbędzie się między 8 a 15. października. Karnety trafią do sprzedaży dzisiaj -29 maja- o godzinie 16:00 za pośrednictwem Ticketpro. Karnet tygodniowy kosztuje 470 zł, a karnet weekendowy obowiązujący od 12 do 15 października kosztuje 400 zł.

Więcej o wykonawcach i samej imprezie można dowiedzieć się na oficjalnej stronie.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!