Aktualności

30-05-2017-13:19:42

Lorde po raz pierwszy w Polsce. Gwiazda wystąpi na Open'erze

Udostępnij! Tweetnij!

Jedna z największych gwiazd współczesnego popu, Lorde, w końcu odwiedzi nasz kraj i 1 lipca wystąpi na Open'erze w Gdyni.

Lorde fot. Universal Music Polska

Ella Marija Lani Yelich-O'Conno, znana lepiej jako Lorde, ma dziś zaledwie 20 lat i jest jedną z najbardziej znanych wokalistek na świecie. Pozycja, jaką osiągnęła w tak młodym wieku jest zasługą jej niezwykłego talentu oraz naturalności.

Lorde pochodzi z Auckland w Nowej Zelandii i od dziecka interesowała się muzyką. Jej mama, poetka, zadbała o kontakt córki z literaturą i zaraziła ją miłością do książek. To pewnie jeden z powodów, dla których warstwa liryczna każdego z utworów Lorde robi tak ogromne wrażenie - dojrzałe operowanie słowem, minimalizm tekstów przy jednoczesnym kontakcie z nastoletnią rzeczywistością. Profesjonalny kontrakt podpisała w wieku 13 lat. Decyzję wytwórni przypieczętowało wykonanie przez artystkę "Use Somebody" Kings Of Leon w jednym z programów radiowych. Był to rok 2009.

Przez trzy kolejne lata młoda wokalistka pracowała nad warsztatem. Komponowała, brała lekcje śpiewu, pisała. Pierwszym efektem lat wytężonej nauki była EP-ka "The Love Club", udostępniona za darmo na profilu SoundCloud. Kiedy ponad 60 tysięcy osób pobrało materiał z sieci, wytwórnia zdecydowała się na fizyczne wydanie EP-ki. Kolejnym krokiem, choć realistycznie ujmując sprawę trzeba napisać o trzęsieniu ziemi, było wydanie singla "Royals". Utwór przez dziewięć kolejnych tygodni utrzymywał się na szczycie amerykańskiego Billboardu, sprzedając się do dziś w ponad 7 milionach egzemplarzy. Dla Lorde sukces był tym większy, że stała się najmłodszą artystką która dokonała tej sztuki w ciągu ostatnich 25 lat.

Powodzenie "Royals" było wstępem do kolejnych sukcesów Lorde. Wydany we wrześniu debiutancki album "Pure Heroine" był perfekcyjną płytą wywodzącą się ze współczesnego popu flirtującego z alternatywną. Bijąca z niego szczerość do dziś nie ma konkurencji, dlatego trudno dziwić się komercyjnemu sukcesowi - ponad 3 miliony osób kupiło debiut Lorde. Niecałe pół roku później Lorde oodbierała statuetkę Grammy za utwór roku - "Royals".

Zjawiskowość Lorde przełożyła się na szereg propozycji. Artystka wzięła udział w koncercie poświęconym Nirvanie, brawurowo wykonując "All Apologies", nagrała utwór na ścieżkę dźwiękową "Igrzysk Śmierci", pojawiła się w jednym z singli na drugiej płycie Disclosure i wreszcie oddała hołd zmarłemu Davidowi Bowiemu, śpiewając podczas gali BRIT Awards jego "Life On Mars".

Ten występ był ostatnim publicznym pojawieniem się Lorde przed wejściem do studia, gdzie przez ponad rok artystka wspólnie z Jackiem Antonoffem pracowała nad następcą "Pure Heroine". Swój powrót ogłosiła na początku marca singlem "Green Light", który już dziś można nazwać jednym z największych przebojów roku. Nowa płyta, zatytułowana "Melodrama", ukaże się 16 czerwca.

Przypomnijmy, że wcześniej udział w festiwalu potwierdzili m.in. M.I.A., Radiohead, Foo Fighters, Prophets of Rage, Solange, G-Eazy, James Blake, Mac Miller, The xx, Royal Blood, The Kills, Warpaint, Moderat, George Ezra, Michael Kiwanuka, Taco Hemingway, The Dumplings, Brodka, Julia Pietrucha, Rae Sremmurd, Jimmy Eat World, Nicolas Jaar, Dua Lipa, Grammatik i Trentemøller.

Bilety:
karnet 4-dniowy - 559 zł / karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 639 zł
karnet weekendowy (pt., sob.) - 369 zł / karnet weekendowy (pt., sob.) + pole namiotowe - 429 zł
bilety jednodniowe - 239 zł (możliwość rozpoczęcia sprzedaży biletów jednodniowych przed Regular Tickets)


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: lorde