Aktualności

30-05-2017-14:03:19

Nowa płyta Sleep Party People za kilka dni

Udostępnij! Tweetnij!

Dreampopowo-postrockowy artysta Brian Batz, lepiej znany jako Sleep Party People, szykuje się do premiery nowej płyty zatytułowanej "Lingering".

Sleep Party People fot. Dennis Morton

Duńczyk wyda swe czwarte długogrające dzieło 2 czerwca nakładem amerykańskiej wytwórni Joyful Noise. Całość materiału została napisana, skomponowana, wyprodukowana i jest wykonywana przez Batza. Mulitinstrumentalista wychodzi poza ramy dotychczasowego post-rockowego brzmienia projektu. Na "Lingering" odkrywa w sobie wyjątkowego tekściarza, jednocześnie tworząc niesamowicie ciepły nastrój albumu wypływający z gęsto ułożonej, futurystycznej choreografii instrumentów. Jednym z utworów promujących zestaw jest "Fainting Spell". Nagrania można posłuchać tutaj.

Pomysł na formację Sleep Party People zakiełkował w głowie Batza w 2008 roku. Zaczęło się od jednoosobowych nagrań w domowym zaciszu, kiedy to Batz postanowił poeksperymentować ze starym, podniszczonym fortepianem. W zestawieniu z nietypowo elektronicznie zmienionym głosem artysty, Batz wykreował niesamowite, hipnotyczne dźwięki i zapadające w ucho melodie, dając tym samym początek debiutanckiemu, wydanemu w 2010 roku albumowi Sleep Party People o tym samym tytule.

Wraz z wydaniem dwóch kolejnych płyt - "We Were Drifting On A Sad Song" (2012) oraz "Floating" (2014) - Sleep Party People wyruszyło w trasę koncertową jako pięcioosobowy skład, zdobywając popularność na całym świecie.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!