QUEBONAFIDE

Bio

Quebonafide, a tak właściwie Kuba Grabowski to człowiek o wielu twarzach. Przede wszystkim jest raperem na co dzień występujacym pod pseudonimem Quebonafide. Jest autorem tekstów, okazjonalnie także piłkarzem, od 2018 roku członkiem duetu Taconafide tworzonego wspólnie z Taco Hemingwayw'em. Ich album "Soma 0,5 mg" był dla wielu zaskoczeniem, podpił listy popularności, a komercyjnie stał się jednym z najpopularniejszych wydawnictw 2018 roku.

Na koncie ma dwa studyjne albumy, kilka minialbumów i EPek oraz liczne wyróżnienia za sprzedaż swojej muzyki. Należy do ścisłej czołówki polskich raperów, jest uwielbiany przez tysiące młodych Polaków. Wspólnie z Taco Hemingway'em udowodnił, że polska muzyka jest w Polsce w stanie przebić popularnością zagraniczne przeboje.

Quebonafide uwielbia podróżować, o czym opowiedział w książce "Egzotyka". To wywiad-rzeka opisujący podróże rapera, jakie odbył pracując nad wydanym w 2017 roku krążku "Egzotyka". Odwiedził 70 krajów, a teledyski do wszystkich singli z albumu nagrano właśnie za granicą, n.in. w Brazylii, na Madagaskarze czy w Maroku.

Biorąc pod uwagę jego popularność nie powinien dziwić fakt, że koncerty Quebonafide gromadzą tysiące fanów. Bilety sprzedają się rewelacyjnie.