Recenzja

29-08-2019-00:00:03

Missy Elliott - Iconology

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Ocena:

Jeśli rozbudzać apetyt na więcej, to tak jak zrobiła to Missy Elliott, wydając "Iconology".

Zastanawiałam się, czemu służyć ma to miniaturowe wydawnictwo jednej z najważniejszych raperek wszech czasów i myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta. Missy Elliott najzwyczajniej postanowiła o sobie przypomnieć. Pomijając pojedyncze single i gościnne występy, "Iconology" to jej pierwsze wydawnictwo od czasu "The Cookbook" z 2005 roku. W tym czasie na hiphopowej scenie pojawiły się Nicki Minaj, Cardi B, Lizzo czy Iggy Azalea. Missy zaskoczyła więc fanów niespodziewanym krążkiem i okazało się, że młodsze koleżanki powinny mieć się na baczność.

Zestaw otwiera na wskroś współczesny, oparty na trapowych bitach i dość mroczny "Throw It Back", który pokazuje, że Missy choć trzyma rękę na pulsie, wie jak odcisnąć swe piętno. Kolejny kawałek to już znacznie szybsze tempo i futurystyczny klimat. Trzeci utwór to kolejna zmiana stylistyki. "DripDemeanor" łączy zmysłowe R&B z hip-hopem. Na finał otrzymujemy najmniej rapowy utwór w zestawie - okraszony gospelowymi chórami, kołyszący "Why I Still Love You" (także w wersji a capella). Tylko tyle i aż tyle.

Kilkanaście minut "Iconology" okazuje się bardziej zróżnicowane niż wiele pełnowymiarowych albumów innych hiphopowych wykonawców. Missy Elliott udowadnia tym wydawnictwem, że nie tylko wie, co w trawie piszczy, ale i doskonale się odnajduje w nowych brzmieniach.

Nie jest idealnie, brakuje bowiem jakiejś rewolucji, innowacji. Missy nie wywraca współczesnego hip-hopu na lewą stronę, czego wielu jednak od niej oczekiwało. Acz niewykluczone, że "Iconology" to po prostu rozgrzewka i Elliott jeszcze (raz) zamiesza.


Lista utworów:

  1. 1. Throw It Back00:03:13
  2. 2. Cool Off00:02:15
  3. 3. DripDemeanor00:03:52
  4. 4. Why I Still Love You00:02:49
  5. 5. Why I Still Love You (Acapella)00:02:40

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!