Boska! - Poznań

Bilety na spektakl Boska! - Poznań - 29-10-2018

Spektakl Boska! - Poznań

Spektakl Boska!

29.10.2018 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki


Pożegnanie z tytułem. 
Boska! Po raz ostatni w Poznaniu 
„Boska!”, czyli spektakl, którego nie trzeba polecać.  Kiedy tylko pojawia się na afiszu, tłumy ustawiają się pod kasą biletową, bo tak wielka jest chęć wysłuchania boskiego fałszu Krystyny Jandy w roli Madame Florence Foster Jenkins! Janda brawurowo odgrywa swoją bohaterkę, z dystansem i wielką czułością a publiczność płacze ze śmiechu.

Reżyseria: Andrzej Domalik
Występują: Krystyna Janda, Krystyna Tkacz, Ewa Telega, Anna Iberszer,
Wiktor Zborowski i
Maciej Stuhr
Producent: Teatr Polonia

Światowy hit teatralny! Tekst oparty na historii życia FLORENCE FOSTER JENKINS, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata.
To spektakl o tym, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins – bogatej ekscentryczce, która, nie mając ani słuchu, ani głosu występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mowiła: „Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam”. Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje jednocześnie, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia.
Czas trwania spektaklu: 160 min., 1 przerwa
Fot. Robert Jaworski
Organizator: Agencja GRUV ART