Ania Nowak, FAST LOVE - Poznań

Bilety na spektakl Ania Nowak, FAST LOVE - Poznań - 13-03-2020

Spektakl Ania Nowak, FAST LOVE - Poznań

Ania Nowak

13.03.2020 19:00

Poznań (Wielkopolskie) - Pawilon Nowa Gazownia, u. Ewangelicka 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Ania Nowak, FAST LOVE: [„Untitled 1”, „Untitled 2”, „Czy można umrzeć na złamane serce?”]

Po wydarzeniu: artist talk / prowadzi Bartosz Mroczkowski. „Untitled”” i „Untitled 2 to obiekty choreograficzne używające dragu jako strategii choreograficznej.„Untitled” prześlizguje się po przeszłości i teraźniejszości, by snuć historie tęsknot ciała i spekulacje na temat lepszej przyszłości. „Untitled 2” zaś traktuje o ekonomii pragnień, gospodarce uczuć i wolności wyboru w czasie, ciele i przestrzeni. „Czy można umrzeć na złamane serce?” to performans dokamerowy będący częścią wystawy pod tym samym tytułem. Projekt dotyczy nieoczywistych powiązań między zdrowiem fizycznym i psychicznym, zapytuje o autorytet wiedzy w zestawieniu z osobistym doświadczeniem i ograniczenia języka w ujmowaniu ciała.

„Untitled”, „Untitled 2”
Pomysł, tekst, performans: Ania Nowak
Stylizacja: Dusty Whistles
Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez, Agata Siniarska

„Untitled”: produkcja Komuna//Warszawa
„Untitled 2”: produkcja Ani Nowak

„Czy można umrzeć na złamane serce?”
Pomysł, tekst, reżyseria: Ania Nowak
Performerka: Jagoda Szymkiewicz
Realizacja wideo: Laura Grudniewska, Iwo Rachwał
Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach „Project Room”

・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・

Ania Nowak (ur. 1983) pracuje w obszarze szeroko rozumianej choreografii. Tworzy solowe i kolektywne prace badające napięcia języka oraz niedopowiedzenia i przeobrażenia ciała. Prowadzi research dotyczący miłości jako strategii generowania wiedzy (http://technologiesoflove.tumblr.com/), w którego ramach bada ekonomie afektywne, niestabilne struktury troski oraz podejmuje próbę redefiniowania zmysłowości. Jej prace prezentowane były m.in. w Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie, Nowym Teatrze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Art Stations Foundation w Poznaniu, National Center of Dance w Bukareszcie i Arts Santa Mònica w Barcelonie. Ukończyła studia choreograficzne w HZT Berlin. Mieszka i pracuje w Berlinie.

・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・

Wydarzenie w ramach cyklu „Nowe drogi teatru”, które prezentuje polskich twórców młodego pokolenia z pogranicza teatru, tańca, performansu i sztuk wizualnych finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera. Kurator: Andrzej Pakuła (Korporacja Teatralna)