W starym domu - spektakl improwizowany - Szczecin

Bilety na spektakl W starym domu - spektakl improwizowany - Szczecin - 13-03-2021

W starym domu - spektakl improwizowany - Szczecin

Spektakl W starym domu

13.03.2021 19:00

Szczecin (Zachodniopomorskie) - Stara Rzeźnia


Sprawdź bilety

Blender - Bydgoskie Impro Układanki to grupa zajmująca się improwizacją komediową i teatralną od czerwca 2017 roku.


Swoje kreatywne, dramaturgiczne i rozentuzjazmowane podejście do otaczającej rzeczywistości cyklicznie prezentują na deskach bydgoskich klubów i teatrów oraz w centrach kultury. Obecny skład grupy to Adriana Żurawska, Antonina Spica, Cezary Markiewicz, Igor Łyjak, Krzysztof Strzyżewski, Marceli Pławski, Michał Siedlecki oraz Tomasz Harkot. W zależności od organizowanych projektów skład spektaklowy ulega modyfikacjom.


Czym jest improwizacja? Improwizacja teatralna to forma teatru spontanicznego, teatru bez scenariusza i rekwizytów. Aktor w spektaklu improwizowanym to osoba, która czerpie inspiracje do dziejącej się akcji przede wszystkim od widzów i partnerów scenicznych. Przed samym przedsięwzięciem przygotowane są tylko luźne ramy wystąpienia jak na przykład czas trwania przedstawienia, dążenie do rozwiązania konfliktu czy zasady gier w krótkich formach improwizowanych.


Projekt "W Starym Domu" Trzy osoby, trzy krzesła, stół, herbata i morza historii. W starym domu to autorski format, który jest kombinacją No Exit (Spektakl bez możliwości wyjścia z jednej, wybranej przez widzów przestrzeni) oraz retrospekcji. Aktorzy zainspirują się Waszą sugestią wydarzenia lub miejsca, w którym może spotkać się grupa bliskich znajomych czy przyjaciół. Aktorzy w tym formacie spotkali się już na stypie, setnych urodzinach babci, zgromadzeniu wspólnoty mieszkaniowej, w sądzie, a nawet w smażalni ryb. Gdzie pojawią się tym razem? to Twoja decyzja.


Antonina Spica - Studentka kulturoznawstwa, animatorka zabaw dla dzieci, nauczycielka języka angielskiego i bydgoska improwizatorka. Jest uzależniona od pisania opisów spektakli, spania w namiocie i maseczek nawilżających Znak sceniczny: Tajemnicze postacie i pogmatwana składnia.


Cezary Markiewicz - Nauczyciel, animator, reżyser, aktor, scenarzysta i improwizator. Uzależniony od magnezu w musujących tabletkach, czarnej kawy i pracy z ludźmi. Znak sceniczny: Czarne charaktery i układanie spektaklu w logiczną całość.


Michał Siedlecki - Absolwent AWF-u, nauczyciel robotyki, animator i improwizator. Uzależniony od pomagania ludziom, samotnych wycieczek i tanecznej muzyki. Znak sceniczny: Pozytywne postacie i odkrywanie szaleństwa w najpoważniejszej scenie.


Przyjdź na spektakl i zdecyduj gdzie tym razem wybierze się bydgoskie trio.

Sprawdź bilety