SALON POEZJI / MAŁGORZATA WALENDA - Poznań

Bilety na spektakl SALON POEZJI / MAŁGORZATA WALENDA - Poznań - 05-12-2020

Spektakl SALON POEZJI / MAŁGORZATA WALENDA - Poznań

Spektakl Salon Poezji , Małgorzata Walenda

05.12.2020 12:00

Poznań (Wielkopolskie) - Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1E


Sprawdź bilety

Salon Poezji / Małgorzata Walenda
Poezja
 

Premiera:  05 grudnia 2020
Czas trwania:  60 minut (bez przerwy)


W grudniu zapraszamy na wyjątkową, 63. odsłonę Salonu Poezji z udziałem Małgorzaty Walendy, aktorki Teatru Nowego w Poznaniu, laureatki głównej nagrody 21. edycji festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" z 2018 roku. W programie znajdą się teksty różnych autorów, którzy w oryginalny sposób pisali o Agnieszce Osieckiej, a także jej niezapomniane piosenki. Artystce towarzyszyć będzie pianista Dawid Sulej Rudnicki.
Małgorzata Walenda jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Została nagrodzona podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2018 roku, a także festiwalu Singing Mask w Sankt Petersburgu. Wraz zespołem spektaklu Co gryzie Gilberta Grape'a w reż. Marcina Czarnika, zdobyła Grand Prix 37. Festiwalu Sztuk Teatralnych w Łodzi. Od kwietnia 2019 jest aktorką Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie występuje w takich spektaklach jak: Dziady (reż. Radosław Rychcik), Beniowski. Ballada bez bohatera (reż. Małgorzata Warsicka) i Stan podgorączkowy. Bibobit/Osiecka (reż. Piotr Kruszczyński). W grudniu 2019 roku na Scenie Nowej Teatru Nowego odbyła się premiera jej recitalu Co będzie ze mną? w reż. Patrycji Kowańskiej. W 2020 roku ukazała się płyta zawierająca utwory z tego spektaklu. Wcześniej Małgorzata Walenda śpiewała w zespole NaVi, z którym nagrała takie utwory jak: "Piorunochron", "Został tylko wiatr" czy "Wyjście numer 3".
Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku w ścisłym rygorze sanitarnym. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.  
Bilety w cenie 10 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.

Sprawdź bilety