Czarownice - Wrocław

Bilety na spektakl Czarownice - Wrocław - 06-08-2021

Spektakl Czarownice - Wrocław

Spektakl Czarownice

06.08.2021 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Sala Formalna - Centrum na Przedmieściu


„Pewnego razu trzy kobiety spotkały się w pewnym miejscu i zaczęły mówić. Póki mówiły, istniały. Wiedziały, że gdy ich opowieść się skończy, skończą się też one.”

Pomysł na spektakl narodził się z troski o język, jakim mówi się dziś o kobiecości. Z poczucia, że jest wciąż niewygodny, dziwaczny i groźny – jak czarownice.

Nasze protagonistki, trzy różne archetypy, dotknięte innymi problemami… Trzy odmienne historie poddane osądowi. Jeśli okaże się, że historyjka nie bierze, nie jest warta słuchania… Jeśli powiedzą: zwykła czarownica… Wtedy wyrok się spełni. Wtedy nikt nie będzie ciekaw końca historii.

Trzy Czarownice, które niezależnie od dzielących je rzeczy, solidaryzują by odbyć sabat nad światem pełnym nienawiści, przemocy i poniżenia wobec kobiet.

Dzięki tekstowi Magdy Drab próbują złożyć jakoś swój kobiecy świat – choćby na moment, choćby prowizorycznie, na jeden oddech. W samotności, beznadziei, smutku chcą sklecić go pieśnią, rozmową, byciem ze sobą – z tego całego badziewia wokół siebie stworzyć rytuał.

Spektakl kierowany jest głównie do kobiet, ponieważ w szczególności to one padają ofiarami stereotypizacji i norm narzucanych przez społeczeństwo. „Czarownice” tworzą przestrzeń do dialogu i dyskusji o solidarności w przeciwstawianiu się tworzenia kolejnych klisz oraz wzorców kobiecości.

Siła kobiet i siostrzeństwo – jakie są relacje między kobietami? Czy istnieją jakiekolwiek powody, dla których miałyby być wobec siebie okrutne? Może czas połączyć siły i sprawić, że każda kobieta, każda różna, będzie idealna taka jaka jest.

scenariusz MAGDALENA DRAB
reżyseria KAROLINA KOWALCZYK
scenografia KLAUDIA LASZCZYK
obsada WIKTORIA CZUBASZEK, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, OLGA ŻMUDA, KATARZYNA KAPELA/KLARA WOJTKOWSKA
muzyka KATARZYNA KAPELA/KLARA WOJTKOWSKA
choreografia PIOTR MATEUSZ WACH
kierownik produkcji JERZY GÓRSKI

Spektakl dla widzów od 15 roku życia.