Marek Majewski zaprasza...Renata Zarębska i Artur Barciś - Warszawa

Bilety na spektakl Marek Majewski zaprasza...Renata Zarębska i Artur Barciś - Warszawa - 27-04-2022

Spektakl Marek Majewski zaprasza...Renata Zarębska i Artur Barciś - Warszawa

Artur Barciś , Marek Majewski , Renata Zarębska

27.04.2022 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Bielański Ośrodek Kultury


Renata Zarębska - aktorka, kaskaderka i artystka kabaretowa. Swoją karierę artystyczną rozpoczęła od kontaktu z filmem. Jeszcze w czasie studiów zagrała Królową Zofię - ostatnią żonę Władysława Jagiełły w serialu telewizyjnym "Królewskie Sny"(1988). W roli pierwszego władcy z dynastii Jagielonów wystąpił sam Gustaw Holoubek.

Kolejnym etapem w jej karierze była współpraca z polskimi kaskaderami pod kierownictwem Ryszarda Jankowskiego. Wraz z tą grupą zdobyła pierwsze miejsce i "Złotego Anioła" na Światowym Festiwalu Kaskaderów Filmowych we Francji a następnie nakręciła z nimi film "ABC Kaskaderów".

Swoją przygodę na małej scenie rozpoczynała od współpracy z Janem Pietrzakiem. Na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1990 r. brawurowo zaśpiewała piosenkę "Noc z Renatą", co przyniosło jej tytuł "Indywidualności Estradowej Roku". Współpracowała z największymi sławami polskiego kabaretu takimi jak: Krystyna Sienkiewicz, Bożena Dykiel czy Adrianna Biedrzyńska, z którymi tworzy "Babski Kabaret". Występowała w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii a nawet Australii.

Ukazujący się w Londynie polski periodyk "Tydzień" tak napisał o Renacie Zarębskiej: "Gwiazda w stylu Holywoodzkich sex-komiczek-parodystek, jak aktorki Mel Brooks'a czy Billiy Wildera. Skrzyżowanie Jane Russell z Merylin Monroe. Estradowa dowcipna dezynwoltura i woltyżerka na widzach".

Artur Barciś - absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. "Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu "Miodowe lata".Powiązane