Top Lista

01-04-2017-02:13:01

13 najlepszych piosenek rodzinnych zespołów

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Pantera fot. Warner Music Poland

Kto by pomyślał, że The Kelly Family mogą inspirować. Tymczasem wielki powrót muzycznej rodziny kazał nam przypomnieć sobie o tym, jak wiele muzyka zawdzięcza rodzinnym relacjom. Innymi słowy, oto najlepsze zespoły, których członkowie są spokrewnieni.

13. Tagan and Sara

Tagan and Sara czyli siostry, na dodatek bliźniaczki jednojajowe, Quinn. Niepokorne, muzycznie krnąbrne, tworzące pop, rock i folk, ale obowiązkowo z przedrostkiem indie. Choć takie całkiem alternatywne nie są, gdyż zdarzyło im się popełnić piosenkę "Everything Is Awesome" do animacji "Lego: Przygoda". Ba, nawet otrzymały za nią nominację do Oscara.

12. Migos

Członkowie hiphopowego tria Migos nie są braćmi, ale łączą ich więzy rodzinne. Quavo jest wujkiem Takeoffa, a Offset jest kuzynem Quavo. Chłopcy wychowywali się razem, a teraz razem robią karierę, której początek dał singel "Versace".

11. Bee Gees

Bee Gees raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. To jeden z najpopularniejszych, najbardziej cenionych i mających największe sukcesy popowych zespołów w historii. W 1966 roku założyli go bracia Barry, Robin i Maurice Gibbowie.

10. The National

W skład amerykańskiej alternatywno-rockowej grupy wchodzą obdarzony wspaniałym barytonem wokalista Matt Berninger oraz dwie pary braci: Aaron (gitara i klawisze) i Bryce Dessnerowie (gitara) oraz Scott (gitara basowa) i Bryan Devendorfowie (perkusja). Najczęściej czarują melancholią i nieco ponurym klimatem. Ale robią to pięknie, no i lubią też pohałasować.

9. AC/DC

Scena hardrockowa na pewno wyglądałaby dziś inaczej, gdyby Malcolm i Angus Youngowie nie postanowili na początku lat 70. założyć AC/DC. 200 milionów sprzedanych płyt mówi samo za siebie.

8. Gojira

Jedno z najsławniejszych rodzeństw w metalowym świecie pochodzi z Francji. Noszą imiona Joe i Mario, a na nazwisko mają Duplantier. Pierwszy stoi na czele, drugi z tyłu (gra na perkusji) czołowej, współczesnej metalowej formacji.

7. Haim

Siostry Haim ze słonecznej Kalifornii - Este, Danielle i Alana - mistrzowsko opanowały zgrywanie swych głosów. Wokalne harmonie i przezgrabne melodie to największe atuty ich muzyki, na którą na razie składa się jeden album i kilka gościnnych występów.

6. Sepultura

Podobny układ rodzinnych sił co w grupie Gojira był w Sepulturze. Był, bo dziś ani Maksa (wokal), ani Igora (bębny) Cavalerów nie ma już w Sepie. Ale byli. Jeszcze jako dzieciaki założyli band i odcisnęli ogromne piętno na metalowej - i nie tylko - scenie.

5. Arcad Fire

W Arcade Fire mamy tylko jedną parę braci - Wina (starszego) i Willa (młodszego) Butlerów, ale jest też żona - Wina, Régine Chassagne. Niby wrzucono ich do szufladki indierock, ale to zdecydowanie za ciasne dla nich miejsce, czego dowodem najnowszy singel z wyraźnymi wpływami disco.

4. Oasis

Gallagherowie to chyba najbardziej nielubiący się bracia w muzycznym show-biznesie. Teraz panowie już nie najmłodsi, nie grają razem, to i się uspokoili, ale był czas, kiedy po ich słowach, trudno było uwierzyć, że to rodzina. Ciekawostka. Liam poślubił Nicole Appleton, której siostra Natalie (obydwie z grupy All Saints) wyszła za Liama Howletta z The Prodigy.

3. Kings of Leon

Trzech braci i kuzyn. Wszyscy noszą nazwisko Followill i pochodzą z Nashville. Obecnie są jedną z największych rockowych kapel, co w niemałym stopniu zawdzięczają przebojowi "Sex on Fire" i płycie "Only by the Night".

2. Pantera

Tytuł najsławniejszych braci w historii metalu należy do Vinnie\'ego Paula i ś.p. Dimebaga Darrella. Na świat przyszli w rodzinie Abbottów. To w dużej mierze im zawdzięczamy najbardziej nieodżałowaną kapelę w historii ciężkiego grania, wielką Panterę.

1. The Jackson 5

Michael Jackson dołączył do braci gdy miał zaledwie 6 lat. Na początku grał na kongach. Jak dalej potoczyła się jego kariera, wie każdy.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!