Top Lista

11-07-2017-11:50:51

7 najlepszych teledysków Kendricka Lamara

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Kendrick Lamar fot. Universal Music Polska

Kendrick Lamar ze zdolnego dzieciaka z Compton zmienia się w coraz bardziej śmiałego, bezkompromisowego, kompletnego artystę. Dowodem nie tylko muzyka, ale i teledyski, które ostatnio przypominają swoiste filmowe etiudy. Nierzadko prowokacyjne, kontrowersyjne, niemal zawsze niebanalne i pomysłowe.

7. "King Kunta"

Piosenka pyszna, ale klip wyjątkowo tendencyjny. Specjalnie jednak umieściliśmy go w zestawie, byście zobaczyli artystyczną drogę, jaką przeszedł Kendrick Lamar. Numer "King Kunta" nawiązuje do powieści i serialu "Korzenie", którego bohaterem był czarnoskóry niewolnik Kunta Kinte. Do takiego utworu powstał jednak typowy hiphopowy klip z panienkami, ziomalami, autami i podskakiwaniem.

6. "These Walls"

W tym przypadku też nie mamy do czynienia z wybitnym teledyskowym dziełem, ale przynajmniej jest zabawnie. Przez większość obserwujemy imprezę, która momentami trochę wymyka się spod kontroli. Atrakcją klipu jest jednak Terry Crews, aktor znany z "Brooklyn 9-9", szczególnie gdy tańczy z Kendrickiem topless.

5. "i"

Kendrick Lamar w najnowszych teledyskach jest poważny, zaangażowany, ma przesłanie i zamysł artystyczny. Wideo do "i" pochodzi z 2014 roku, kiedy muzyk nie był aż tak dojrzałym twórcą. Klip ukazuje rapera tańczącego (także przez okno auta) w niezbyt bezpiecznej dzielnicy kalifornijskiego Compton. Teledysk jest jednak bardzo ładnie nakręcony i podobać może się jego estetyka oraz nasycona kolorystyka przypominająca nieco tę z "Johna Wicka".

4. "Element"

Najbardziej niepokojąca i drastyczna propozycja Kendricka Lamara. W teledysku widzimy płonący dom, krwawe sceny walki i wiele ujęć, które nie nadają się dla ludzi o słabych nerwach, szczególnie, że niektóre z nich są z udziałem dzieci. Raper, pod pseudonimem The Little Homies, razem z Jonasem Lindstroemem zajął się reżyserię.

3. "Alright"

W tym filmiku raper lata czy też lewituje nad ulicą. Występuje też na ulicznych światłach, jedzie z kumplami autem, rapuje w tłumie. Czarno-biały teledysk zrealizowany w Los Angeles jest również komentarzem na temat przemocy policyjnej i rasizmu.

2. "Humble"

W tym wideo pojawia się sporo religijnych doniesień. Nie tylko widzimy rapera w papieskiej sutannie, ale także w scenerii rodem z ostatniej wieczerzy Leonarda Da Vinci. Gdyby komuś było mało prowokacji, czekają nas ponadto kobiece biusty, dolary i płonące głowy.

Raper znów jest współreżyserem wideo, tym razem z Dave\'em Meyersem i Dave\'em Free.

1. "DNA"

Filmowy klip zaczyna się od sceny, w której Don Cheadle, aktor znany z serialu
"Kłamstwa na sprzedaż" czy filmów o Iron Manie, gra detektywa przesłuchującego skutego kajdankami rapera. - Wiesz, co oznacza DNA - pyta? - Dead Niger Association (stowarzyszenie martwego czarnucha). Kiedy detektyw uruchamia wykrywacz kłamstw, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Krótko mówiąc, Don mocno wczuwa się w piosenkę.

Wideo także nakręcił Lamar, tym razem z Nabilem.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!