Top Lista

31-07-2017-16:27:34

9 piosnek na letnie upały

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Demi Lovato fot. Universal Music Polska

Stało się. Dotarły do nas afrykańskie upały. Przy temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza nie jest łatwo, ale można te gorące dni i noce jakoś sobie umilić muzyką.

9. Seals & Crofts - "Summer Breeze"

Optymalnym wariantem na lato jest... letnia bryza. Gdy jest gorąco, upalnie a lekki wietrzyk przyjemnie nas chłodzi. Piosenka "Summer Breeze" z 1972 roku opowiada o tym, by czerpać przyjemność z prostych rzeczy. Chłodny powiew powietrza na plaży to zdecydowanie tego typu przyjemność.

8. Fuel - "Cold Summer"

Oczywiście, gdybyśmy mieli zimne lato, raczej byśmy nie byli szczęśliwi. Ale kiedy przybywają afrykańskie upały człowiek czasem marzy, by było zimno. Co prawda w klipie lato raczej gorące, ale towarzystwo chłodzi się w basenie i z pomocą rozmaitych napojów. Sam utwór natomiast opowiada o tym, jak to bez ukochanej lato staje się zimne.

7. Demi Lovato - "Cool For Summer"

Może to, o czym śpiewa Demi Lovato niekoniecznie przynosi ochłodę, ale na pewno na swój sposób umila upalne dni i noce. To bowiem piosenka o wakacyjnym romansie. Demi jest mocno prowokacyjna, choć ona twierdzi, że po prostu wyluzowana na lato.

6. Foals - "Night Swimmers"

Skoro już padł pomysł chłodzenia się w wodzie... Można to zrobić na wiele sposobów, ale najprzyjemniejsze wydaje się pływanie nocą. Kiedy wieczory są parne, duszne, kiedy ciężko spać, nic przyjemniejszego niż w skoczyć do jakiegoś akwenu i trochę popływać albo się trochę popluskać. Wokalista Yannis Philippakis w tekstach na album "What Went Down" mieszał doznania na jawie i sny, i nie do końca jest w stanie powiedzieć, co chciał wyrazić. - Nie pamiętam dokładnie jak powstawały - przyznał.

5. Fleetwood Mac - "Storms"

Ulgę w trakcie upałów, przynajmniej czasową przynoszą burze. łatwiej oddychać, temperatura spada, a drzemki w czasie burzy są najlepsze. W piosence Fleetwood Mac burze są jednak metaforą burzliwego (a jakże) związku Stevie Nicks z perkusistą Mickiem Fleetwoodem.

4. Elbow - "Gentle Storm"

Burze mogą być niebezpieczne, dlatego od tych gwałtownych lepsze są łagodne. Nie te łamiące drzewa, pozbawiające nas prądu, sprawiające, że kolej działa jeszcze gorzej niż zwykle, tylko te, które przynoszą świeże powietrze. Kto posłucha utworu, od razu zorientuje się, że jest o miłości. Śliczny numer o zakochaniu. Guy Garvey, wokalista zespołu, napisał go tuż po ślubie.

Polecamy poniższy teledysk Kevina Godleya, nie tylko dlatego, że występuje w nim Benedict Cumberbatch.

3. Glasvegas - "Ice Cream Van"

Najlepiej o smaku słonego karmelu, ale inne też mogą być. Lody to jeden z najprzyjemniejszych aspektów lata. I najsmaczniejszych. Przez jakiś czas po polskich ulicach jeździły lodziarnie na kółkach, ale vany z tymi zimnymi słodkościami to jednak amerykańska domena.

Numer "Ice Cream Van" nie jest jednak słodki. Opowiada o przeczuciu, że związek się rozpadnie.

2. The Ronettes - "(Walking) In the Rain"

Kiedy deszcz złapie nas w drodze do pracy, na spotkanie, z zakupami, to średnia frajda. Ale kiedy można pozwolić sobie na luksus zmoknięcia, spacerowanie po ciepłym, letnim deszczu to czysta przyjemność. Podobnie jak temat piosenki, czyli odnalezienie tej właściwej, ukochanej osoby.

1. I Blame Coco - "Summer Rain"

W sumie o letnim deszczu już napisaliśmy, wszystko, co trzeba. Można dodać tylko, że czekamy na niego z utęsknieniem. A Pani Coco to córka Stinga, co zresztą słychać. Utwór bardzo ładny. Delikatny, kruchy, który powinien przynieść ukojenie w czasie upałów.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!