Top Lista

29-11-2017-12:30:13

8 piosenek dla księcia Harry\'ego i Meghan Markle

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Meghan Markle fot. Canal+

Książę Harry i aktorka Meghan Markle oficjalnie się zaręczyli, a wiadomość zdominowała serwisy informacyjne i rozrywkowego. Nie będziemy gorsi i z życzeniami wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, dedykujemy narzeczonym 8 specjalnie z myślą o nich wybranych piosenek.

8. Yeah Yeah Yeahs - "Wedding Song"

Już, już prawie słychać pieśń weselną. Co prawda Książę Harry i Meghan Markle dopiero się zaręczyli, ale na pewno już wszyscy myślą o ślubie i zapewne wystawnym weselu, które zaplanowano na maj 2018 roku. Harry planuje podobno zaprosić państwa Obamów, ale już Donalda Trumpa z małżonką nie.

Jeśli ktoś nie ma talentu muzycznego, może wykorzystać na ślubie piosenkę Yeah Yeah Yeahs, którą wokalistka Karen O napisała dla swego ukochanego i którą wykonała na własnym weselu.

7. Adam & The Ants - "Prince Charming"

Może Książę Harry nie jest takim księciem z bajki jak z piosenki i teledysku Adam & The Ants, ale dla Meghan Markle na pewno jest księciem z bajki.

Za inspiracją do "Prince Charming" krył się Beau Brummell, arbiter męskiej elegancji w Wielkiej Brytanii oraz bliski przyjaciel przyszłego króla Jerzego IV.

6. Charli XCX - "London Queen"

Królową Meghan Markle raczej nigdy nie będzie... droga do tronu daleka (książę Harry jest piąty w linii sukcesji). Chwilowo jednak jest na pewno królową Londynu. Wokół aktorki skupia się cała uwaga i zapewne kilka dziewczynek, które właśnie przyszło na świat już otrzymało imię Meghan.

Numer "London Queen" dość punkowy, niegrzeczny, co w sumie pasuje do Meghan Markle, która ma za sobą rozwód i rozbierane zdjęcia.

5. The Stranglers - "Duchess"

Gwoli ścisłości, nawet po ślubie Meghan Markle nie będzie nosić tytułu "princess". Podobnie jak Kate Middleton, żona księcia Williama, brata Harry\'ego, będzie "duchess". Nie brzmi to aż tak romantycznie, ale jak na dziewczynę z Kalifornii "duchess Meghan" to i tak nieźle.

4. The Cure - "Lovesong"

Dokładnie rzecz biorąc, Meghan Markle ma zostać - prawdopodobnie - Duchess of Sussex. Tak się składa, że z Sussex (dokładnie z miasta Crawley) pochodzi grupa The Cure, odpowiedzialna za jedną z popularniejszych i najładniejszych miłosnych piosenek.

Robert Smith napisał utwór "Lovesong" dla swojej żony. Kawałek powstał, gdy The Cure dużo koncertowali. Wokalista w ten sposób chciał dał jej znać, że nawet jeśli jest daleko, bardzo ją kocha.

3. Justin Timberlake - "Suit & Tie"

Garnitur szczególnie bliski jest Meghan Markle. W końcu dzięki serialowi "W garniturach" ("Suits") rozbłysła jej kariera. W cyklu, z którym z oczywistych względów musiała się pożegnać, wcielała się w młodą ambitną doradcę prawną, Rachel Elizabeth Zane.

"Suit & Tie" to dość zmysłowy kawałek, który Justin Timberlake stworzył trochę z przypadku. - Po prostu wszedłem do studia i zacząłem bawić się dźwiękami, piosenkami - opowiadał. - Po prostu się świetnie bawiłem, bez jakiegoś konkretnego celu. W tym numerze kryją się wszystkie moje inspiracje i moje muzy.

2. Placebo - "My Sweet Prince"

Piosenka tak naprawdę jest o narkotykach i uzależnieniu, ale czyż nie pięknie byłoby dosłownie odebrać słowa "my sweet prince, you are the one".

Bardzo ładna, liryczna ballada Placebo.

1. Lorde - "Royals"

- We\'ll never be royals - śpiewa Lorde w swym największym hicie. Troszkę można z nią polemizować. Choć numer jest otwartą krytyką luksusowego stylu życia i współczesnych artystów, okazuje się, że gwiazda telewizji, dziewczyna z Los Angeles może zostać członkiem rodziny królewskiej.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!