Top Lista

29-12-2018-20:58:02

10 Zagranicznych Koncertów z 2018 wg naszych czytelników

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Rok 2018 był najlepszym rokiem koncertowym w historii polskiego przemysłu koncertowego. Organizacja koncertów światowych gwiazd przyniosła niespełna 90 mln zł wpływów brutto, a Polakom dano możliwość podziwiania na żywo tzw. gwiazd światowego formatu.

Część artystów wróciła do Polski po krótkiej, lub dłuższej nieobecności, inni zagrali w naszym kraju pierwszy raz, a jeszcze inni już ogłosili, że wrócą do Polski w 2019 roku.

Od trzech lat, w grudniu, pytamy na naszym facebookowym profilu o Waszym zdaniem najlepsze koncerty zagranicznych artystów, jakie odbyły się w Polsce w mijającym roku. Jak wygląda 10 Zagranicznych Koncertów/Tras Koncertowych z 2018 według uczestników zorganizowanego przez nas plebiscytu? Łącznie zagłosowano na 32 koncerty.

10. Pearl Jam - 3.07.2018 - Kraków, Tauron Arena

Krakowski koncert Pearl Jam otwiera to zestawienie zajmując #10 pozycję! Grupa odwiedziła Polskę 3 lipca i zagrała w Tauron Arena Kraków ponad dwu i pół godzinny koncert, podczas którego bisowano aż dwanaście razy! Fani zgromadzeni w Krakowie mogli usłyszeć na żywo m.in. "Even Flow", "Porch" czy "Alive" i cover Pink Floyd, "Comfortably Numb".


9. Lenny Kravitz - 8.06.2018 - Kraków, Tauron Arena

Lenny Kravitz bardzo regularnie odwiedza Polskę, a jego tegoroczna wizyta odbyła się w krakowskiej Tauron Arenie. Muzyk wystąpił dla polskich fanów w ramach trasy koncertowej promującej jego najnowszy studyjny album, "Raise Vibration". Koncert okazał się tak dużym sukcesem, że w maju 2019 roku artysta ponownie zagra w Polsce. Tym razem w Atlas Arenie w Łodzi. Czy za rok Lenny również trafi do naszego rankingu?


8. Bruno Mars - 7.07.2018 - Gdynia, Open'er Festival

Po zaledwie roku nieobecności w Polsce Bruno Mars został jedną z zagranicznych gwiazd organizowanego w Gdyni Open'er Festivalu. Był to drugi koncert Marsa w naszym kraju w ramach promocji ostatniej studyjnej płyty, wydanego w listopadzie 2016 roku krążka "24K Magic". Podczas koncertu w Gdyni fani usłyszeli skróconą setlistę światowej trasy koncertowej 24K Magic World Tour. Waszymi głosami to #8 koncert w naszym plebiscycie.


7. Thirty Seconds to Mars - 29.08.2018 - Kraków, Tauron Arena & 4.04.2018 - Łódź, Atlas Arena

O Thirty Seconds to Mars nie można mówić inaczej niż jak o zagranicznym zespole, który musi kilkakrotnie odwiedzi nasz kraj promując jeden studyjny album. W sierpniu 2018 roku grupa wystąpiła w krakowskiej Tauron Arenie, a w kwietniu w łódźkiej Atlas Arenie, gdzie promowała kompozycje z wydanej w tym roku płyty "America". Na wakacje przyszłego roku zapowiedziano następną wizytę grupy w Polsce. Według Was koncerty Thirty Seconds to Mars to #7 najlepsze zagraniczne koncerty w Polsce mijającego roku.


6. Ed Sheeran - 11 & 12.08.2018 - Warszawa, PGE Narodowy

Jego dwa w pełni wyprzedane koncerty w Polsce zapowiadano, jako najważniejsze muzyczne wydarzenie 2018 roku. Ed Sheeran wrócił do Polski, aby zagrać dla ponad 100 000 widzów. Była to druga koncertowa wizyta muzyka w Polsce. Kiedy wydarzy się następna? Miejmy nadzieję, że przy okazji promocji kolejnej płyty. Waszymi głosami koncerty Eda zajęły #6 miejsce w naszym plebiscycie.

5. Paul McCartney - 3.12.2018 - Kraków, Tauron Arena

Jego koncertu nie mogło tutaj zabraknąć! Rok 2018 roku zakończył się fenomenalnym występem legendy muzyki. Paul McCartney pokazał, że wiek nie stanowi żadnej przeszkody, a on sam jest cały czas w rewelacyjnej koncertowej formie. Muzyk zgromadził tysiące fanów w krakowskiej Tauron Arenie i choć koncert odbył się w ramach trasy promującej nową płytę Paula, w setliście nie mogło zabraknąć kultowych utworów z repertuaru The Beatles. Fani usłyszeli więc m.in. "Back in the U.S.S.R.", "Let It Be" czy "Hey Jude". Łącznie muzyk zagrał 38 kompozycji.


4. Iron Maiden - 27 & 28.07.2018 - Kraków, Tauron Arena

Iron Maiden to kolejny zespół, który regularnie koncertuje w Polsce. W mijającym roku formacja zagrała dwa koncerty w krakowskiej Tauron Arenie dołączając tym samym do pokaźnego grona zagranicznych artystów, którzy wypełnili dźwiękami ten obiekt. Koncerty odbyły się w ramach trasy koncertowej "Legacy of the Beast", a fani każdego wieczora usłyszeli szesnaście utworów, wśród nich m.in. "Run to the Hills" i "Aces High". Na obu koncertach bawiło się ponad 30 tysięcy fanów, a koncerty zajmują #4 miejsce na liście 10 Zagranicznych Koncertów/Tras Koncertowych z 2018.


3. Guns N' Roses - 9.07.2018 - Chorzów, Stadion Śląski

Pierwszą trójkę zestawienia otwiera kolejna legenda. W ramach trasy koncertowej Not in this Lifetime grupa zagrała koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie, prezentując ponad trzydzieści utworów. Tłum zgromadzony na koncercie usłyszał jednak nie tylko piosenki z repertuaru Guns N' Roses, ale także coveru Soundgarden, AC/DC czy The Who. Z przebojów Guns N' Roses pojawiło się obowiązkowe "Welcome to the Jungle", "Sweet Child O' Mine" czy "Paradise City".


2. The Rolling Stones - 8.07.2018 - Warszawa, PGE Narodowy

Kilka lat trzeba było czekać na ich powrót do Polski, ale bez wątpienia było warto! Potwierdzą to wszyscy, którym udało się kupić bilet na koncert The Rolling Stones na PGE Narodowym. Żywa legenda muzyka zagrała dla ponad 52 000 fanów, a ich koncert okazał się najbardziej dochodowym koncertem, jaki w 2018 roku odbył się w Polsce. Zespół otworzył koncert utworem "Street Fighting Man", a zakończył przebojem "(I Can't Get No) Satisfaction", łącznie grając dziewiętnaście piosenek. Nie mamy wątpliwości, że #2 miejsce w naszym plebiscycie jest w pełni zasłużone!

1. The Kelly Family - 6-8.04.2018 - Gdańsk/Sopot Ergo Arena, Łódź Atlas Arena, Kraków, Tauron Arena

Gdy poinformowano, że w 2018 roku The Kelly Family powraca na scenę było jasne, że dla milionów fanów na całym świecie będzie to najważniejsze muzyczne wydarzenie roku. Okazuje się, że wśród tych milionów są także tysiące fanów z Polski, którzy tłumnie wybrali się na trzy koncerty zespołu w Polsce. W kwietniu The Kelly Family wystąpiło kolejno w Ergo Arenie, Atlas Arenie i Tauron Arenie, a ich mini trasa koncertowa po Polsce zwyciężyła w naszym facebookowym plebiscycie. Koncerty w naszym kraju odbyły się w ramach trasy koncertowej We Got Love. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na powrót zespołu do naszego kraju.


autor: Ania Osińska / koncertomania.pl

Podziel się na facebooku! Tweetnij!