Top Lista

31-10-2019-14:00:00

8 najlepszych piosenek Bednarka

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Kamil Bednarek fot. Arkadiusz Żyłka

Kamil Bendarek to jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców, uwielbiany nie tylko przez fanów reggae. Wciąż nagrywa, koncertuje i odnosi kolejne sukcesy. Oto najważniejsze piosenki Bednarka.

8. "Talizman"

Piosenka o miłości, adresowana do kobiety. Z tekstem współgra przedstawiający zakochaną parę teledysk. - Czerpią garściami z tego, co im daje życie, cieszą się każdą chwilą - można było przeczytać w notce prasowej. - Wakacyjne szaleństwo przerywa przykre zdarzenie. Wtedy okazuje się na ile silne jest ich uczucie, co dla nich jest tytułowym talizmanem…

Wideo do nagrania zrealizowano na Teneryfie.

Współtwórca utworu jest polski beatmaker, Matheo. Całość brzmi nowocześnie i wakacyjnie.

7. "Możemy więcej"

Raz jeszcze Bednarek z Matheo, a dodatkowo z Claysteerem. W nowocześnie wyprodukowanym utworze z tanecznymi i hiphopowymi bitami panowie zalecają dystans do życia i siebie. Numer ma też motywować do działania i dodawać - oczywiście pozytywnej - energii.

- Najważniejsze to zachować proporcje wewnątrz siebie - wyjaśniał przy okazji premiery Bednarek. - Równie ważnym jest być odpowiedzialnym rodzicem, opiekunem, szefem, ale też ważne zachować w sobie dziecięcą radość. W dzisiejszych czasach najgorsze to zabić w sobie dzieciaka.

6. "Spragniony"

Pełna emocji, zaaranżowana na fortepian i smyczki ballada. Na skrzypcach w utworze, w klipie jak i innych numerach z płyty "Oddycham" zagrał Michał Jelonek znany z grupy Hunter.

- Pamiętam, że wtedy straciłem kogoś dla mnie bardzo ważnego - opowiadał o okolicznościach powstania piosenki Kamil Bednarek w programie "The Voice of Poland". - Kogoś, kogo bardzo kochałem i ten utwór pisałem w ogromnych emocjach.

Podczas koncertu "MTV Unplugged" (który odbył się w Lublinie) w wykonaniu piosenki Bednarka wsparł Igor Herbut, wokalista grupy LemON.

5. "Poczuj luz"

Zgodnie z tytułem piosenka zachęca, by nieco się odstresować. Jak się można spodziewać, jest ciepła, pogodna i rozbujana.

- To utwór, po odsłuchaniu którego człowiek może na chwilę zwolnić i wyluzować - tłumaczy Kamil Bednarek. - Złapać beztroską chwilę.

Numer poprzedzał trzeci album Bednarka "Talizman", jak również towarzyszył kampanii reklamowej pewnego napoju owocowego.

4. "Chwile jak te" (feat. Staff)

Utwór zrealizowany z MC Staffem promował drugi album Bednarka, "Oddycham". Kawałek przedpremierowo zaprezentowany został publiczności 20. Przystanku Woodstock, w dniu 31 sierpnia 2014 roku. Pozytywna, skoczna piosenka, w której Bednarek zachęca, by pielęgnować wyjątkowe chwile w życiu a jednocześnie żyć chwilą, nasycona została brzmieniem instrumentów dętych i dopełniona energiczną hiphopową wstawką. Jest też gitarowy popis.
Nagranie trafiło również na kompilację "Our Roots Are Here" przybliżającą najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny reggae/dancehall.

3. "Cisza"

Jeden z największych przebój Bednarka. Tymczasem lider miał co do tego refleksyjnego, akustycznego utworu spore wątpliwości. - To piosenka, której się wstydziłem, której nie chciałem nagrać - opowiadał w wywiadzie dla Interii wokalista. - Chciałem, żeby ludzie poznali mnie troszeczkę bliżej, i chciałem jednocześnie podziękować moim przyjaciołom. "Cisza" jest podsumowaniem etapu, który był dla mnie bardzo ważny.

W nastrojowym teledysku widać wokalistę z akustyczną gitarą przy kominku, a na ekranie telewizora archiwalne materiały z udziałem Bednarka.

2. "Szukając szczęścia" (Mesajah feat. Kamil Bednarek)

Klasyczne, rozbujane reggae. - Piosenka o drodze zwykłego człowieka do metaforycznego szczęścia, którego uosobieniem jest rodzina i przyjaciele - wyjaśniał Mesajah.

Numer zdobył wielką popularność. Powstał nawet profil na Facebooku "Jaram się piosenką Szukając Szczęścia- Mesajah feat. Bednarek".

Wideo zrealizowano we Wrocławiu, głownie na terenie Bartoszowic.

1. "List"

Melancholijny, subtelny utwór z ciepłymi, żeńskimi chórkami. Za solo na saksofonie odpowiada Dean Frazer. Piosenkę napisał ojciec Kamila Bednarka z myślą o mamie wokalisty, gdy byli jeszcze bardzo młodzi. Bednarek nagrał go z wdzięczności dla rodziców.

- Mój tata zawsze chciał nagrać ten utwór, ale w jego czasach nie było jeszcze takich możliwości - wyjaśniał wokalista. - Dzisiaj możesz mieć komputer i wszystko zrobisz w domu.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!