Top Lista

09-04-2020-14:00:00

9 najlepszych piosenek The Weeknda

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

The Weeknd fot. Universal Music Polska

Od mikstejpów, do multiplatynowych płyt. Od rekomendacji Drake'a po współpracę z Arianą Grande, Kendrickiem Lamarem i Daft Pank. Dziś The Weeknd to jedna z gwiazd nie tylko alternatywnego R&B.

9. "Secrets"

Idealny do tańca utwór z samplami dwóch nowofalowych piosenek - "Pale Shelter" Tears for Fears oraz "Talking in Your Sleep" The Romantics. Czuć klimat disco z lat 80. Numer podobno początkowo był balladą zainspirowaną country spod znaku Dolly Parton.

8. "Earned It"

Zmysłowy, pełen dramaturgii walczyk. Elegancki a zarazem seksowny utwór powstał na potrzeby filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Tekst piosenki zgodny z tematyką obrazu, więc opowiada o łóżkowych wyczynach.

7. "Pray for Me" (with Kendrick Lamar)

Jeszcze jedna filmowa piosenka, tym razem do superprodukcji "Czarna Pantera". Najeżone elektroniką, futurystyczne nagranie jest efektem kooperacji z raperem Kendrickiem Lamarem.

6. "Wicked Games"

Tak to się wszystko oficjalnie zaczęło. Numer z mikstejpu "House of Balloons" po pewnych przeróbkach został głównym singlem promującym debiutancki album The Weekenda, "Trilogy". Kawałek trafił później do filmu "Do utraty sił" z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej.

5. "Can't Feel My Face"

Seksowny, przebojowy numer z bardzo chwytliwym refrenem. Delikatny klimat disco, przyjemny puls i pokaz wokalnych umiejętności Kanadyjczyka. Całość w stylu Michaela Jacksona i to z najlepszego okresu.

3. Blinding Lights"

The Weeknd specjalizuje się w klimatycznych, niespiesznych utworach, tymczasem singiel z jego najnowszej płyty "After Hours" to energiczny, wręcz skoczny synthpopowy kawałek. Bohaterką i inspiracją jest dziewczyna artysty, modelka Bella Hadid.

2. "The Hills"

Trapowe, cykające bity, leniwe tempo i spora dawka mroku. Nic dziwnego, że na początku piosenka nosiła tytuł "Mood Music". - W tym utworze mogliśmy wrócić do dawnych klimatów z czasów, gdy Weeknd wydawał mikstejpy - opowiadał producent Illangelo. - Potem dodałem do tego popowe aranżacje i szybsze akordy.

1. "Starboy"

W realizacji nagrania The Weekenda wsparł duet Daft Punk - Francuzi zajęli się produkcją. Wspólnymi siłami udało się osiągnąć przyjemny nokturnowy klimat. W piosence artysta opowiada o swojej sławie i bogactwie, wymieniając chociażby samochody, które posiada.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

TAGI: the weeknd