Top Lista

21-05-2020-14:00:00

9 najlepszych piosenek Hayley Williams

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Hayley Williams fot. Lindsey Byrnes

Hayley Williams znana jest przede wszystkim z rockowego zespołu Paramore. Postanowiła jednak pokazać również nieco inne, bardziej popowe i nierzadko zaskakujące oblicze jako solowa artystka.

9. "Teenagers"

Dynamiczny, akustyczno-rockowy numer, który trafił do filmu "Zabójcze ciało" (2009) z Megan Fox w roli głównej. - To kawałek, który nagrałam dla zabawy, a tymczasem wybrano go na soundtrack - wyjaśniała Hayley Williams.

8. "Roses/Lotus/Violet/Iris"

Wypełniony wokalnymi harmoniami i ozdobnikami utwór, który Hayley Williams napisała dla wszystkich kobiet, by poczuły swą wartość. Kwiaty są tu metaforą rozkwitu i odkrywania samego siebie. - Cieszę się, że na albumie "Petals for Armor" mogę pokazać swoją inną stronę, którą zresztą dopiero niedawno poznałam - mówi gwiazda o solowym materiale.

7. "Dead Horse"

Kobiecy utwór z pogranicza pop rocku i indie popu. Lekka, zwiewna, pełna harmonii i subtelności piosenka, w której Hayley Williams śpiewa o doświadczeniach z młodości, w tym o romansie z żonatym mężczyzną. - Tym numerem przesyłam siłę młodszej i słabszej wersji samej siebie - wyjaśnia artystka. - Musiałam to wszystko powiedzieć, by stać się kobietą, jaką mam nadzieję być.

6. "My Friend"

Eteryczny, uduchowiony, pełen subtelności utwór o przyjaźni. Hayley Williams napisała piosenkę dla swego fryzjera i biznesowego partnera, Briana O'Connora, z którym powołała do życia linię kosmetyków do farbowania i pielęgnacji włosów - Good Dye Young. - Tego samego roku przeszliśmy przez rozwód - opowiadała artystka na łamach Pitchforka. - Byliśmy jak Thelma i Louise. Gdyby było trzeba, zjechałabym z nim z klifu.

5. "Bury It" (Chvrches featuring Hayley Williams)

Synthpop w ostrej wersji. Hayley Williams najpierw wykonała piosenkę z Chvrches na koncercie Nashville, później szkockie trio pojawiło się na wycieczkowcu Pramore Parahoy! Oryginalny utwór pochodzi z albumu Chvrches "Every Open Eye" z 2015 roku. Remiks piosenki z udziałem Hayley miał premierę prawie rok później.

Współtwórcą animowanego teledysku jest rysownik Jamie McKelvie (komiksy "Phonogram", "Young Avengers").

4. "Leave It Alone"

Hayley Williams w spokojniejszym, bardziej refleksyjnym wydaniu, śpiewająca o utracie kogoś bliskiego. - Jaki jest sens miłości? - zastanawia się wokalistka. - Powiedzmy, że się zakochasz, będziecie wieść wspólne życie, ale w końcu jedno z was straci drugą osobę. Im bardziej kochasz, tym bardziej doświadczysz tej straty.

Delikatna gitara i lekko zachrypnięty głos to najważniejsze elementy tego pokrytego elektroniczną produkcją nagrania z płyty "Petals for Armor".

3. "Cinnamon"

Niesiony mocnym bitem, dość skoczny, słodki kawałek z kapitalnymi wokalnymi "pohukiwaniami". Utwór z o akceptowaniu samotności. - Jest w tej płycie nieco naiwności i surowości, dlatego pozwoliłam sobie na więcej eksperymentów - przyznała Amerykanka.

Klip do piosenki stanowił zamknięcie wideo-trylogii, którą dopełniały "Simmer" i "Leave It Alone".

2. "Airplanes" (B.o.B featuring Hayley Williams)

Łącząc siły z raperem B.o.B, Hayley Williams pokazała, że ma otwarty, muzyczny umysł. - Dostałam ten utwór, gdy byłam w trasie - wspominała Williams. - Powiedzieli mi, że musiałabym być szalona, żeby nie przyjąć tej współpracy. - Utwór bardzo mi się podobał, więc oczywiście się zgodziłam. Może nie wszyscy fani Paramore to wiedzą, ale razem z Jeremym Davisem (basistą kapeli - przyp. red.) jesteśmy fanami hip hopu. Współpraca z raperem z Atlanty była czymś wspaniałym. My dziewczyny z Południa lubimy gentlemanów z Południa.

B.o.B i Hayley nagrywali swoje partie osobno, spotkali się dopiero na próbie przed galą MTV Video Music Awards z 2010 roku.

Twórcą kawałka jest Lupe Fiasco, który najpierw sam nagrał swoją wersję Williams, ale później dał ją koledze z wytwórni.

1. "Simmer"

- Synteza mrocznego gitarowego popu z chłodną elektroniką - pisał dziennikarz "Vulture". Nie sposób się nie zgodzić. Można ewentualnie dodać coś o przyjemnym basowym pulsie, lekko ejtisowym klimacie i o tym, że na gitarze zagrał kolega z Paramore, Taylor York, który jest też producentem "Petals for Armor".

Singiel, który oficjalnym, solowym debiutem Williams i pierwszym w wykonaniu Hayley Williams od czasu płyty "After Laughter" Paramore na pewno zaskoczył fanów.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!