Top Lista

04-06-2020-14:00:00

8 najlepszych piosenek The 1975

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

The 1975 fot. Archiwum

Zespół The 1975 założyli nastoletni kumple. Było to prawie 20 lat temu. Dziś są jedną z najpopularniejszych alternatywnych formacji (choć nie stroną od popu) z platynowymi płytami i dziesiątkami milionów odsłuchów oraz odsłon swych nagrań. Oto najlepsze z nich.

8. "TOOTIMETOOTIMETOOTIME"

- Najbardziej chwytliwy refren, jaki słyszeliśmy w tym roku - pisał w recenzji dziennikarz DIY. Trudno oponować, singiel z 2018 roku z subtelnymi tropikalnymi elementami, skocznym rytmem jest co najmniej zaraźliwy. - To piosenka o dobrej zabawie, związkach i życiu - opowiadał lider Matt Healy. - Jeden z tych numerów The 1975, których ma się ochotę słuchać, kiedy się idzie pobiegać.

Pozytywne wrażenie potęguje kolorowy teledysk z roześmianymi ludźmi wykonującymi piosenkę z wokalistą.

7. "If You're Too Shy (Let Me Know)"

Piosenka zapowiadająca czwarty album formacji "Notes on a Conditional Form" (2020). Kawałek w klimacie pop rocka z lat 80. opowiada o zauroczeniu kobietą, znaną z tylko ekranu. - To delikatniejsza wersja tego, co robimy w internecie - wyjaśnia wokalista.

6. "Chocolate"

Numer z początków kariery The 1975, kiedy Anglicy częściej używali gitar niż syntezatorów. W tej indierockowej piosence Matthew Healy śpiewa o uciekaniu przed policją samochodem, w którym ma trawkę. Czekolada służy tu za eufemizm marihuany.

5. "It's Not Living (If It's Not With You)"

Pogodny numer w klimacie Britpopu, ale z syntezatorami rodem z lat 80. oraz okraszony ciepło brzmiącymi chórkami. Przed premierą muzycy zapewniali, że to najbardziej typowe The 1975 od czasu debiutu.

Wideo zainspirowane zostało koncertowym filmem Talking Heads - "Stop Making Sense".

4. "Love It If We Made It"

Pełen emocji utwór z mocnym przesłaniem. Wypełniony popkulturowymi i politycznymi odniesieniami. - To moje spojrzenie z zewnątrz - wyjaśniał Matt Healy w wywiadzie dla Zane'a Lowe'a. - Ciekawy numer, bo w zasadzie nie ma tu kontekstu. Większość tego, co śpiewam, to dosłowne cytaty - rzeczy, które ludzie mówili czy nagłówki z mediów.

3. "The Sound"

Energiczny, a wręcz taneczny numer z... gitarowym solo. Gdyby sprawy potoczyły się nieco inaczej, mógł znaleźć się w repertuarze One Direction. - Poszedłem do studia z jednym z chłopaków (z One Direction), by nad czymś popracować i zaprezentowałem "The Sound", ale jakoś nic z tego nie wyszło - wspominał frontman Matt Healy w rozmowie z magazynem "Q".

W klipie pojawiają się krytyczne komentarze, które muzycy The 1975 mogli przeczytać na swój temat.

2. "Robbers"

Utwór spokojny w zwrotkach i pełen dramaturgii w refrenach. Kawałek zainspirowany został thrillerem "Prawdziwy romans" z Patricią Arquette i Christianem Slaterem. - Jako nastolatek byłem zafascynowany postacią graną przez Patricię - opowiadał wokalista Matthew Healy. - W filmie ta tęsknota za niegrzecznym chłopcem miała bardzo seksualny podtekst i miałem na tym punkcie obsesję.

1. "Somebody Else"

Świetlista, melancholijna ballada na niemal tanecznym bicie to historia związku, w którym wypalił się romantyzm. Mimo to, myśl o dziewczynie romansującej z innym, sprawia bohaterowi ból. Utwór pojawił się w filmie "Gorzka siedemnastka" z Hailee Steinfeld w roli głównej.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

TAGI: the 1975