Top Lista

27-08-2020-14:00:00

10 najlepszych piosenek Kylie Minogue

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Kylie Minogue fot. EMI Music Poland

Kylie Minogue pojawiła się na scenie ponad 30 lat temu i wciąż jest w znakomitej formie. Jak nikt inny potrafi odświeżyć disco. Choć sprzedała 70 milionów płyt na całym świecie i zdobyła wiele nagród, ani myśli, by spocząć na laurach.

10. "Step Back In Time"

Dziś "Step Back In Time" to naprawdę krok w przeszłość. Mocno zainspirowany disco, a jednocześnie nasycony brzmieniem lat 80., porywający numer.

9. "All The Lovers"

Electropopowe disco i wakacyjny hymn w jednym. Odważny teledysk, będący ukłonem dla społeczności LGBT, wyreżyserował Joseph Kahn.

8. "In My Arms"

Rytmiczny, euforyczny numer na mocnym, electro-bicie. Współproducentem nagrania był Calvin Harris. - Byłem trochę wystraszony na myśl o przebywaniu z Kylie w małym pomieszczeniu - opowiadał szkocki twórca. - Potrzebowałem Jacak Danielsa, żeby się uspokoić, co okazało się kiepskim pomysłem. Było wcześnie i trochę się wstawiłem, a na dodatek byłem wciąż zdenerwowany. Ale Kylie była wspaniała. Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo angażuje się muzycznie.

7. "Confide In Me"

Świat przeżył niemały szok, kiedy w 1994 roku Kylie Minogue zaprezentowała singiel "Confide in Me". Okazało się bowiem, że popowa gwiazda, znakomicie odnajduje się w modnych wówczas triphopoowo-alternatywnych dźwiękach. Porównania z Björk wcale nie były na wyrost.

6. "Spinning Around"

Taneczną piosenkę, ze zgrabnie przebijającymi się elementami disco napisała m.in. Paula Abdul. - Pracowałem wtedy z Beverly Knight, której muzyka była wtedy bardzo soulowa - wspominał producent Mike Spencer. - Takie też było oryginalne demo "Spinning Around". To był soulowy numer. Podkręciliśmy jednak tempo i zrobiliśmy z tego piosenkę disco.

Złote szorty, które widzimy w teledysku to jeden z najsławniejszych elementów garderoby w historii muzyki. Do tego stopnia, że trafiły na wystawę w Victoria and Albert Museum w Londynie. Podobno kuse spodenki Kylie kupiła za pół funta w sklepie z używaną odzieżą.

5. "Kids" (Kylie Minogue feat. Robbie Williams)

Taki kiedyś był pop. Euforyczny, rozbuchany i z gitarami, i z elektroniką.

Utwór, z myślą tylko o Kylie Minogue, napisał Guy Chambers. Ponieważ współpracował on stale z Robbiem Williamsem, ten usłyszał piosenkę i tak mu się spodobała, że Guy przerobił ją na duet.

Postała alternatywna wersja nagrania, z Robbiem rapującym w finale. Kawałek trafił na płytę gwiazdora "Sing When You\'re Winning"

4. "Where The Wild Roses Grow" (Kylie Minogue feat. Nick Cave)

Jeden z najbardziej szokujących duetów w popkulturze. Okazało się jednak, że choć pozornie Kylie Minogue i Nick Cave nie mają ze sobą nic wspólnego, wyszła im wspaniała, mroczna ballada.

- Od lat chciałem napisać utwór dla Kylie, miałem na jej punkcie niemal obsesję przez 6 lat - opowiadał rockman. - Napisałem kilka numerów, ale żaden się nie nadawał. Dopiero ten utwór, dialog między zabójcą, a jego ofiarą wydawał mi się odpowiedni dla Kylie. Wysłałem jej tę piosenkę, a ona odpowiedziała już następnego dnia.

3. "Slow"

Nieszablonowa, niebanalna, nieoczywista. Niemal nieprzebojowa a przede wszystkim niesamowicie seksowna piosenka. Z dala od kiczu, jeszcze dalej od wulgarności. Ponętna i z finezją. W osiągnięciu takiego efektu pomogła islandzka wokalistka i songwriterka, Emiliana Torrini, która była współautorką kawałka.

Jeszcze bardziej alternatywnie brzmi remiks, który przygotował duet The Chemical Brothers.

Wideo nakręcono na wzgórzu Montjuic w Barcelonie(podczas Olimpiady w 1992 odbywały się tam zawody w nurkowaniu i piłce wodnej).

2. "Get Outta My Way"

Energiczny, mocno elektroniczny, popowo-taneczny numer.

- Mieliśmy czworo artystów, którzy chcieli tą piosenkę na singiel - przyznali twórcy, Lucas Secon, Cutfather i Damon Sharpe. - Nie napisaliśmy tego specjalnie dla Kylie. Oczywiście, to dobry, taneczny numer, który pasował do jej stylu.

1. "Can\'t Get You Out Of My Head"

Imprezowy, klubowy i taneczny szlagier. Słowem, piosenka, która nie pozwoli ustać w miejscu. Zaraźliwa, zmysłowa, z równie prostym, co skutecznym zapętlonym bitem.

Numer najpierw został zaproponowany grupie S Club 7, później Sophie Ellis-Bextor, ale artystki nie skorzystały. Kylie natomiast zrobiła z kompozycji swój największy hit.

Pierwszy numer 1 Kylie w USA, od czasu "The Locomotion".

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!