Mela Koteluk, Koncert muzyki filmowej - CoOperate Orchestra - Juwenalia Poznań 2016

Bilety na koncert Mela Koteluk, Koncert muzyki filmowej - CoOperate Orchestra - Juwenalia Poznań 2016 - 10-06-2016

Mela Koteluk, Koncert muzyki filmowej - CoOperate Orchestra - Juwenalia Poznań 2016

Mela Koteluk

10.06.2016 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Łęgi Dębińskie


Mela Koteluk (Malwina Koteluk), to utalentowana polska wokalistka o urzekająco ciepłej barwie głosu, a przy tym młoda autorka o zaskakująco dojrzałym, głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje. 

Studenci wejście FREE

Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. Świadomie romansuje w nich z estetyką dream popu, łobuzersko puszczając do elektrycznych konwencji. Mela Koteluk doświadczenie na scenie zawdzięcza między innymi występom z Gabą Kulką i legendarną grupą Scorpions. Dziś odważnie wyrusza we własną podróż. W 2003 roku zajęła drugie miejsce w VI edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W 2011 roku Mela wzięła udział w konkursie Make More Music. Premiera pierwszej płyty Meli Koteluk zatytułowanej "Spadochron" odbyła się w maju 2012 roku. Rok później, 25 kwietnia 2013 została laureatem Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut roku i Artysta roku Druga płyta Wielkie Nieba / To Trop pojawiła się 2013 roku, a rok później ukazał się album Migracje. Piosenki "Melodia ulotna", "Wolna", "Działać bez działania" zyskały dużą popularność będąc rozgrywane m.in. w radiowej Trójce, czy rozgłośni Eska Rock. Piosenki cieszą się na YouTube ponad milionowymi odtworzeniami. Podczas jesiennej i wiosennej trasy promującej album "Spadochron" zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w większych i mniejszych miastach w całej Polsce, szczelnie wypełniając sale koncertowe.

Plenerowy koncert muzyki filmowej @CoOperate Orchestra - młodej poznańskiej orkiestry stworzonej przez absolwentów poznańskiej Akademii Muzycznej. 
Zagrają dla Was największe przeboje muzyki filmowej, takie jak „Gwiezdne Wojny”, „Indiana Jones”, "Harry Potter", „Władca pierścieni”, "Piraci z Karaibów", "Jak Wytresować Smoka", "7 Wspaniałych" i "Opowieści z Narnii".

CoOperate Orchestra to młody zespół założony, tworzony i prowadzony przez młodych poznańskich muzyków. Forma i liczebność orkiestry są bardzo elastyczne: od składów kameralnych („Das Lied von der Erde” Gustawa Mahlera w wersji A. Schoenberga; koncerty Bacha, Vivaldiego, czy Haendla) aż po wielką orkiestrę symfoniczną z chórami. Szczycimy się bardzo szerokim i różnorodnym repertuarem – począwszy od muzyki baroku, a skończywszy na prawykonaniach muzyki najnowszej. CoOperate Orchestra występuje na stałe pod batutą młodego poznańskiego dyrygenta, Adama Domurata.
W ciągu czterech lat działalności gościliśmy na licznych festiwalach (m.in. Międzynarodowe Festiwale Fletowe w Poznaniu, poznańskie Festiwale Muzyki Pasyjnej i Paschalnej) koncertując z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak Patrick Gallois, Moshe Aron Epstein, Barbara Gutaj, Magdalena Nowacka, Maciej Pabich, Tomasz Kuk, Barbara Kubiak, Stanisław Kuflyuk czy Karol Marianowski. Mamy za sobą także debiut zagraniczny w Norwegii, gdzie z sukcesem prezentowaliśmy współczesną muzykę polskich i norweskich kompozytorów. Orkiestra ma w swoim dorobku 20 koncertów muzyki filmowej i przeszło 30 występów w repertuarze klasycznym.
Najpopularniejszym cyklem CoOperate Orchestra jest seria koncertów charytatywnych z muzyką filmową, podczas których prezentujemy najwybitniejsze ścieżki dźwiękowe kompozytorów takich jak John Williams, Hanz Zimmer, John Powell, Harry Gregson Williams czy Danny Elfman. Z dumą współpracujemy również z organizacjami charytatywnymi m.in. Sanctuary For Kids, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia czy poznańskie Hospicjum Pallium.

Adam Domurat jest Absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego oraz fortepianu w klasie prof. Alicji Kledzik. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz dyrygenckich. Do najważniejszych z nich należą m.in. I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury we Wrocławiu gdzie zdobył III nagrodę oraz nagrodę Orkiestr, Concours Musical de France, Paris (II nagroda), Concorso Internazionale Citta di Macagno, Milano gdzie był laureatem III nagrody.
Dokonał wielu prawykonań utworów polskich i zagranicznych kompozytorów m.in. Expectatio na orkiestrę i chór Artura Kroschela, którym debiutował jako dyrygent. Jest także pomysłodawcą, jednym z założycieli, dyrygentem i dyrektorem artystycznym orkiestry CoOperate, z którą współpracuje od 2012 roku. Orkiestra CoOperate ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów m.in. cykl koncertów charytatywnych dla fundacji Sactuary for Kids. Poza orkiestrą CoOperate Adam Domurat współpracował m.in. z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, Baltic Neopolis Orchestra, Orkiestrą Teatru Myzycznego w Poznaniu, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Poznaniu, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Orkiestrą Gliwickiego Teatru Muzycznego, Transatlantyk Symphony Orchestra oraz orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. 
Współpracował także z takimi solistami jak: Patrick Gallois, Moshe Aron Epstein, Ewa Murawska, Mariusz Derewecki, Dagmara Kapczyńska, Katarzyna Hołysz, Michał Marzec, Karol Marianowski, Marzena Michałowska, Elżbieta Karolak, Janusz Wawrowski, Katarzyna Groniec i wielu innych.
Jako kompozytor pisał na zamówienie m.in. IV Międzynarodowego festiwalu fletowego w Poznaniu, cyklu koncertów „Moja Muzyka” w CK Zamek oraz Europejskiego Forum Fletowego w Kristiansand. W tym roku ukazała się płyta z jednym z jego utworów nakładem wytwórni Acte Prealable. Występował zarówno jako pianista jak i dyrygent na takich festiwalach jak: Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Transatlantyk, Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej, September Concerts, Europejskie Forum Fletowe oraz Międzynarodowy Festiwal Fletowy w Poznaniu.



Powiązane