Aktualności

07-04-2018-15:44:00

7 krajowych płytowych premier kwietnia!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Po przyjrzeniu się zagranicznym premierom kwietnia czas na spojrzenie na polski rynek fonograficzny. Tutaj, to co naszym zdaniem może okazać się najciekawsze, zaczyna się od piątku 13-go.

W tym miesiącu z nowymi płytami wracają m.in. Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Bokka i Limboski. Debiutancki solowy album zaprezentuje też Arkadiusz Jakubik, poznamy też efekty współpracy duetu Taconafide.

13 kwietnia


Taconafide - Soma 0,5mg

Od premiery pierwszego wspólnego singla Taco Hemingway i Quebonafide występujących pod pseudonimem Taconafide było jasne, że rekordy popularności zostaną pobite. I dokładnie tak się stało - każdy z utworów zapowiadających płytę "Soma 0.5mg" zawładnął listami najchętniej odtwarzanych piosenek w serwisach streamingowych. Do tej pory zaprezentowano trzy piosenki, "Art-B", "Tamagotchi" i "Metallica 808". Na podstawowej wersji płyty znajdzie się 15 utworów.


https://www.youtube.com/embed/odWxQ5eEnfE


Wydawnictwo zostało też rozszerzone o wersję limitowaną zatytułowaną "0,25 mg", która jest zbiorem remiksów oryginalnych utworów, zwrotek zaproszonych gości oraz unikalnych produkcji, które nie trafiły na podstawową wersję krążka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dawid Podsiadło, Kękę i Paluch. Już teraz nie mamy wątpliwości, że oto przed nami jedna z najbardziej niespodziewanych premier muzycznych 2018 roku i jeden z najchętniej kupowanych albumów 2018 roku w Polsce. Tutaj dostępna jest lista nadchodzących koncertów duetu.

13 kwietnia

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - Ent

Powrót Kasi Stankiewicz do Varius Manx miał być chwilowy. Zespół miał hucznie świętować swoje 25-lecie, a później pożegnać się z Kasią i wrócić i koncertowania z inną wokalistką. Los i fani chcieli jednak inaczej. Varius Manx i Kasia Stankiewicz nie mogą przestać grać jubileuszowych koncertów, a 13 kwietnia wydadzą nowy studyjny album. Pierwszą wspólną płytę od czasu wydanej w 1997 roku płyty "End". Oczywiście pomijając album "25 Live".


https://www.youtube.com/embed/ymZD_R-lMcc


"Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej, czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie" mówi o krążku Kasia Stankiewicz, która jest autorką tekstów nowych piosenek. W wybranych piosenkach muzykom Varius Manx towarzyszy kwartet smyczkowy, a nad grafikami wykorzystanymi w booklecie płyty czuwali artyści malarze. Tracklista krążka nie jest znana. Listę nadchodzących koncertów zespołu można znaleźć tutaj.

20 kwietnia

Bokka - Life On Planet B

Już 20 kwietnia ukaże się nowy, trzeci studyjny album zespołu Bokka. Na płycie zatytułowanej "Life On Planet B" znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych, których Współproducentem jest Daniel Walczak. Całość zwiastuje m.in. singiel "Secret Void".


https://www.youtube.com/embed/gatSpjG-DW4


O co chodzi z tytułowaną Planet B? To planeta, na której "często świeci słońce, a gdy zapada noc jest tak ciemno, że widać wszystkie gwiazdy. Tam czujemy się najbliżej kosmosu. Planetę B zamieszkują niezliczone gatunki ptaków, egzotyczne koguty, kury, pies oraz dwie wiewiórki". W sieci dostępny jest też materiał video zarejestrowany podczas pracy nad albumem. Prezentujemy go w odtwarzaczu poniżej. Daty nadchodzących koncertów zespołu są dostępne tutaj.

20 kwietnia

Flirtini - Heartbreaks & Promises vol. 4

W kwietniu z czwartą częścią "Heartbreaks & Promises" powraca Flirtini. Na albumie nie zabraknie interesujących duetów, znanych i lubianych polskich głosów. Pośród 16 kompozycji znajdzie się utwór "Ikar", który Flirtini stworzyli wspólnie z Mrozem. Na płytę trafi także wspólny utwór Bitaminy z Dawidem Podsiadło, Dawida Kwiatkowskiego z Holakiem i Ralpha Kamińskiego z Szatt.


https://www.youtube.com/embed/lnuRf-5K3Ek


20 kwietnia

Arkadiusz Jakubik - Szatan na Kabatach

Arkadiusza Jakubika nie trzeba nikomu przedstawiać. Ceniony aktor, członek Dr Misio, a od teraz także pełnoprawny solowy artysta. Solowym albumem stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. Szuka innych środków wyrazu. Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty "Zmartwychwstaniemy", płyty nominowanej do Fryderyka w kategorii Album Roku Rock.


https://www.youtube.com/embed/PRtuN7QzdsE


Przy albumie "Szatan na Kabatach" Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80-tych: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy właśnie Dr Misio. Galiński jako swoje inspiracje do płyty "Szatan na Kabatach" podaje: Moon Duo, Ariel Pink, Sleaford Mods czy The Smiths.

20 kwietnia

Romantycy Lekkich Obyczajów - Neoromantyzm

Duet tworzony przez Damiana Lange (znanego także z formacji Transsexdisco) i Adama Millera wraca z nowym studyjnym albumem. Płyta zatytułowana "Neoromantyzm" ukaże się już 20 kwietnia. Wydawnictwo to zbiór 12 premierowych kompozycji. Muzyków na płycie wspierają goście, m. in. Łukasz Przyborowski (znany z kapeli Enej) oraz Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider zespołów Strachy na Lachy i Pidżama Porno.

https://www.youtube.com/embed/y8qBbSSbPGo


20 kwietnia

Limboski - Poliamoria

Ostatnia na naszej liście kwietniowych premier jest nowa studyjna płyta Limboskiego, album zatytułowany "Poliamoria". Za produkcję albumu odpowiada Marcin Borys. Na płytę trafi jedenaście kompozycji, w tym dwie już znane - single "Nie Idź Tam" i "Czarne Bramy".


https://www.youtube.com/embed/68bMVlFW_kI


Na płycie Limboski przemawia z nieskrępowaną ekspresją głosu i słowa. To zdecydowanie jego najbardziej dojrzały tekstowo i dopracowany muzycznie materiał w dotychczasowej karierze. Premiera już 20 kwietnia!źródło: Ania/Koncertomania.pl
07-04-2018-15:44:00

Podziel się na facebooku!


newsy.