Aktualności

26-02-2021-12:44:32

Arkadiusz Jakubik wspomina swoją młodość

Udostępnij! Tweetnij!

Właśnie poznaliśmy kolejny singiel i kolejny teledysk z płyty „Strach XXI wieku”. 

Mateirały prasowe

Czwarty studyjny album dowodzonej przez znanego i lubianego aktora Arkadiusza Jakubika formacji Dr Misio, „Strach XXI wieku”, miał premierę jesienią 2020 roku. Piosenka „Czy pamiętasz” jest podróżą sentymentalną artysty do lat młodości.

Wspomnienia dawnych lat przez Jakubika i Krzysztofa Vargi (obaj są autorami tekstu) na formę wideoklipu kapitalnie przełożył Konrad Banaszkiewicz. Dzięki niemu filmik ilustrujący dość wesoły kawałek "Czy pamiętasz" stał się kapitalną, biało-czarną, nieco surrealistyczną i jednocześnie zabawną animacją/grą. Widzimy w niej, choćby samego aktora, milicjantów, którzy zamiast nóg mają owłosione nogi z kopytami oraz ogony i trójzęby, punków, a Arkadiusz Jakubik wspomina, jak kradł mleko i kefir, a także popijał z kumplami tanie wina.

Animowany wideoklip do singlowej kompozycji można obejrzeć tutaj:

Treść piosenki „Czy pamiętasz” wpisuje się w zawartość tekstów „Strach XXI wieku”. W 13 piosenkach Arkadiusz Jakubik odnosi się bowiem zarówno do spraw niedawnych, trawiących polskie społeczeństwo psychoz, jak i sięga do czasów swojej dość szalonej młodości. Przedstawia siebie kiedyś i siebie w kontekście niedawnych wydarzeń.

„To głównie zbiór naszych histerii i lęków. W kontrze garść słodko-gorzkich wspomnień z czasów młodości" – wyjaśnia Arkadiusz Jakubik zawartość tekstów na albumie.

Dodajmy, że muzykę do utworu "Czy pamiętasz" napisali Jakubik oraz Jakub Galiński, a wraz z aktorem, liderem i wokalistką w jednej osobie piosenki na album "Strach XXI wieku" nagrali Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski.

Wcześniej płytę „Strach XXI wieku” promowały piosenki „Mnie nie ma”, „Siedemnastolatki” oraz tytułowa, do której teledysk wyreżyserował słynny reżyser Wojciech Smarzowski.

Dr Misio - Strach XXI Wieku

Listen to Strach XXI Wieku by Dr Misio.

więcej
źródło: Mateirały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!