Aktualności

27-07-2018-18:20:00

Scorpions w Polsce: Jakie utwory usłyszymy w Łodzi?

Scorpions fot. Prestige MJM

Podziel się na facebooku!

Już 29 lipca po raz kolejny w Polsce wystąpi zespół Scorpions! Koncert w łódzkiej Atlas Arenie będzie już trzecim w naszym kraju w ramach trwającej od ponad roku trasy „Crazy World Tour”. Jakie utwory zespół zaprezentuje tym razem? Spieszymy z odpowiedzią!

Od czasu wydanej w 2015 roku płyty „Return to Forever”, niemiecka grupa otwiera koncerty utworem „Going Out With a Bang”. Utwór znakomicie sprawdza się jako koncertowy otwieracz i zdanie to podzielają najwyraźniej zarówno fani, jak i muzycy. Już po chwili jednak zespół ma w zwyczaju wracać do klasyki z lat 80-tych w postaci wykonywanej regularnie na koncertach piosenki „Make It Real” z albumu „Animal Magnetism” z 1980 roku.

Po nom Scorpions często grają „Is There Anybody There?” z wydanego w 1979 roku albumu „Lovedrive”. Co ciekawe, polscy fani ostatni raz usłyszeli tę piosenkę na żywo na poprzednim koncercie w Łodzi, który odbył się 9 maja 2015 roku, więc powtórka nie jest wcale oczywista, tym bardziej, że zespół czasem pomija ją i przechodzi od razu do klasycznego „The Zoo” z „Animal Magnetism”. Warto przy tej okazji przypomnieć, że na koncercie w Oświęcimiu, który odbył się 24 czerwca 2017 roku, w miejscu „Is There Anybody There?” Scorpions zagrali „Bad Boys Running Wild”.

Po „The Zoo” grupa serwuje kolejnego klasyka, mianowicie instrumentalne „Coast to Coast” z „Lovedrive”. Następnie zespół cofa się w czasie jeszcze bardziej, serwując medley złożony w całości z utworów z lat 70-tych. W skład blisko 8-minutowej składanki wchodzą: „Top of the Bill” z albumu „In Trance” z 1975 roku, „Steamrock Fever” z „Taken By Force” z 1977 roku, „Speedy’s Coming” z „Fly to the Rainbow” z 1974 roku i na koniec „Catch Your Train” z „Virgin Killer” z 1976 roku.

Po tej poczwórnej dawce klasyki Scorpions zabierają fanów z powrotem do teraźniejszości utworem „We Built This House” z liczącego sobie zaledwie 3 lata, najnowszego studyjnego albumu „Return to Forever”.

Refleksyjny nastrój podtrzymuje kolejny instrumentalny utwór w setliście, jakim jest „Delicate Dance”, które zadebiutowało jako jeden z nowych utworów na wydawnictwie koncertowym „MTV Unplugged in Athens” z 2013 roku. Po popisie gitarowym Matthiasa Jabsa czas na chwilę wytchnienia w postaci kolejnego medleya, tym razem akustycznego. Na balladową składankę składają się obecnie: „Follow Your Heart” – kolejny z nowych utworów zaprezentowanych na „MTV Unplugged” z 2013 roku, „Eye of the Storm” z „Return to Forever” i klasyczne, uwielbiane przez fanów „Send Me an Angel” z „Crazy World” z 1990 roku.

Na tym repertuar z „Crazy World” się jednak nie kończy, w końcu nazwa trasy do czegoś zobowiązuje. Kolejne w setliście jest więc „Wind of Change”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych hymnów autorstwa Scorpions, bez którego ciężko sobie wyobrazić ich koncert.

Po tej solidnej dawce ckliwości czas na ożywienie publiczności energetycznym gitarowym rockiem w postaci „Tease Me Please Me” z „Crazy World”. Będzie to odmiana po poprzednich koncertach w Polsce, które odbyły się w Gdańsku i Oświęcimiu, podczas których w tym punkcie koncertu zespół zagrał „Rock ‘n’ Roll Band”.

Od 2016 roku do składu Scorpions dołączył perkusista Motörhead, Mikkey Dee. W repertuarze nie może więc zabraknąć stosownego akcentu, w postaci coveru wyżej wymienionego zespołu, a jest nim „Overkill”. Piosenka płynnie przechodzi w 6-minutowe solo na perkusji, podczas którego cały podest  z perkusją unosi się do góry.

Na zakończenie głównego setu Scorpions wykonują zestaw klasyków w postaci „Blackout” z płyty pod tym samy tytułem z 1982 roku i „Big City Nights” z „Love at First Sting” z 1984. Nie jest to jednak bynajmniej koniec koncertu!

Na segment bisowy składają się dwa kolejne klasyki, oba z albumu „Love at First Sting”: ballada „Still Loving You” i oczywiście obowiązkowe „Rock You Like a Hurricane”, które chyba żadnego fana obecnego na koncercie nie pozostawia z działającym gardłem.

Scorpions nie należą do zespołów mających w nawyku wprowadzać wielkie zmiany w repertuarze, jak widać jednak fani obecni na poprzednich koncertach w Polsce mogą liczyć na kosmetyczne zmiany, które pozwolą im poczuć drobny powiew świeżości. Scorpions wystąpią w Łodzi, w Atlas Arenie już 29 lipca.

źródło: Tymoteusz Kociński dla Koncertomania.pl
27-07-2018-18:20:00

Podziel się na facebooku!

TAGI: scorpions